Noc hradných zrúcanín na hrade Šariš

14. sep 2019 17:00

Šarišský hrad organizuje ďalší ročník podujatia Noc hradných zrúcanín, ktorá sa uskutoční v sobotu 14. septembra od 17:00 hodiny na hradnom nádvorí. Posledná vyhliadka bude o 24:00 hodine.

Návštevníkov čaká pestrý večer plný zážitkov.

Sarissky hrad Jano Stovka

Tešiť sa môžete na kruté radosti stredoveku u pána kata, ohňová šou, osvetlenie veže Donjon, prednášku o hviezdach s lektorom a nočné pozorovanie oblohy. Večer spestrí malé strašenie, lukostreľba a mnoho večerných aktivít. Na nádvorí bude k dispozícii občerstvenie - hradný bufet. V areáli bude v spolupráci s KOCR Severovýchod Slovenska pripravená aj výstava veľkoformátových fotografií z fotosúťaží Choď a foť.

Pre deti je pripravené večerné strašenie, hľadanie pokladu a nočné strašenie (hradné strašidielka).

Vstupné: 2 eurá.

Noc hradných zrúcanin

Aj na Šarišskom hrade stále súťažíme s projektom Legendarium. Cestuj, zbieraj nálepky a vyhraj skvelé ceny pre celú rodinu. Viac

Legendarium 2019: Cestuj, zbieraj nálepky a vyhraj!

Viac ako 100 tipov na výlety, príbehy legiend v komikse a možnosť zbierať súťažné nálepky počas cestovania. Opäť je tu LEGENDARIUM! Pokračovanie obľúbeného projektu pre celé rodiny, vďaka ktorému sa počas leta rozhodne nebudete nudiť.

 

POZRI TIEŽ:

Šarišský hrad

Šarišský hrad patrí k najrozsiahlejším stredovekým hradom na Slovensku. Jeho celková zastavaná plocha prevyšuje 2,7 hektára. Je postavený na Šarišskom vrchu nad mestečkom

Deväť hradných zrúcanín, ktoré ťa očaria

V Prešovskom kraji sa turisti môžu tešiť z dvoch veľkých hradov (Kežmarský hrad a hrad Ľubovňa), 14 zrúcanín, 6 zachovalých kaštieľov a 2 palácov.

Miesto podujatia: