Noc múzeí a galérií v Podtatranskom múzeu

14. máj 16:00 - 20:00

Vážení návštevníci,

Podtatranské múzeum v Poprade a Prešovský samosprávny kraj Vás pozývajú na podujatie NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ, ktoré sa uskutoční dňa 14. mája 2022 v sobotu od 16:00 - 20:00 hod. v priestoroch múzea na Vajanského 72/4, 058 01 Poprad.

nmag

Súčasťou podujatia bude bohatý kultúrny program, vernisáž výstavy Začepčený Spiš, vystúpenie folklórneho súboru Zespół Folklorystyczny „Hajduki“ z Łapsz Wyżnych s ukážkami tradičného čepčenia nevesty a svadobných zvykov z oblasti severného Spiša, tvorivé dielne pre deti či fotokútik s možnosťou odfotografovať sa v dobovom oblečení.

Výstava Začepčený Spiš prezentuje tradíciu pokrývok hlavy vydatých žien na Spiš prostredníctvom čepcov z obcí bývalej Spišskej župy. Okrem tradičných čepcov zo Spiša sú súčasťou výstavy aj meštianske typy čepcov, šatky a dievčenské party. Výstava "Začepčený Spiš" predstavuje spojenie ukážky zbierkových predmetov Podtatranského múzea v Poprade, Múzea v Kežmarku a predmetov zo súkromných zbierok.

Začepčený_Spiš_pozvánka

Výstava je sprístupnená v priestoroch Podtatranského múzea v Poprade na Vajanského 72/4 v Poprade, na druhom nadzemnom podlaží.

Výstavu "Začepčený Spiš" z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

The exhibition "Začepčený Spiš" was supported using public funding by Slovak Arts Council.

Vstup na podujatie Noc múzeí a galérií je voľný.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Zmena programu vyhradená.

POZRI TIEŽ:

Podtatranské múzeum v Poprade

Múzeum pútavým spôsobom prevedie návštevníka podtatranským životom od praveku až po súčasnosť. Chýbať nemôže expozícia venovaná neandertálcovi z blízkych Gánoviec.

Miesto podujatia: