Objavovanie Prešova - Lekárne a Lekárnici

12. júl 2020 14:00

Po dlhej prestávke je tu opäť Objavovanie Prešova.

Lekárne a lekárnici boli aj v minulosti neoddeliteľnou súčasťou života mesta. S dejinami Prešova je spojených viacero zvučných mien lekárnikov a práve o nich bude aprílové Objavovanie Prešova, na ktorom predstavíme Martina Haasa, Christiana Kerna, Christiana Kriegera, Jána Webera, Jána Samuela Gerttingera a samozrejme aj Jána Adama Raymana, ktorý pred 300 rokmi ako prvý začal očkovať proti kiahňam. O živote a praxi prešovských lekárnikov sa dozviete, keď prídete v nedeľu 12. júla 2020 o 14.00 pred Mestské informačné centrum v Prešove na Hlavnej 67. Na záver Vám v spolupráci s Krajským múzeom v Prešove ukážeme aktuálnu expozíciu historickej lekárne U sv. Trojice.  Sprevádzať Vás bude Andrea Sivaničová. 

Nezabudnite si so sebou vziať ochranné rúško, ktoré bude nutné pri vstupe do múzea a odporúčame ho mať aj počas celého podujatia.

Predaj vstupeniek: 

  • MIC Prešov alebo na mieste konania

Cena vstupenky:

  • V predpredaji v MIC Prešov                    1,50 €
  • Na mieste konania – počas víkendu      2,50 €
  • Zvedavé deti zadarmo

Objavovanie PO

V Košiciach sa 3.-5. júla 2020 môžete vybrať na potulku po Štúrovej ulici. Potulka bude len v exteriéri. Viac informácii nájdete na: https://potulka.sk/potulka/sturova-ulica/

Miesto podujatia: