Pisanské bzučanie

15. sep 2019 13:00 - 17:00

Cieľom akcie je predstaviť včelárov z údolia smrti v okrese Svidník širokej verejnosti, aby si každý našiel svojho včelára a získal tak prístup k jednému z najkvalitnejších medov u nás.

Snažíme sa robiť osvetu včelárstvu a postupe predstavovať ľudom možnosti, ako pomôcť našim opeľovačom, aj keď oni sami nie sú včelármi alebo sa dokoca včiel boja.

Tento rok budeme mať v ponuke tri prednášky a na svoje si prídu hlavne záhradkári, ktorí si budú môcť vypočuť zaujímavú prednášku od pána Ing. Jakubeka, predsedu Slovenského zväzu záhradkárov.

Počas ochutnávky tunajších medov, ktoré budú bojovať o cenu najlepší med v doline, budeme rozdávať semená medonostnej rastliny facélii vratičolistej.

A na svoje si prídu aj deti, ktoré sa môžu zapojiť do rôznych súťaží, môžu si vymaľovať vlastné tričko, alebo tvár, zadymyť si s naozajstným dymákom, vyskúšať včelársku kuklu alebo poobdivovať živé včely v presklenom úli.   Staršie deti sa môžu zapojiť do nášho workshopu a za poplatok 1 € si môžu vyrobiť a odniesť domov svoju vlastnú sviečku z vosku (medzistienky).

pisanske bzucanie

Aj vo Svidníku súťažíme do 15. 9. s projektom Legendarium. Cestuj, zbieraj nálepky a vyhraj skvelé ceny pre celú rodinu. 

Legendarium 2019: Cestuj, zbieraj nálepky a vyhraj!

Viac ako 100 tipov na výlety, príbehy legiend v komikse a možnosť zbierať súťažné nálepky počas cestovania. Opäť je tu LEGENDARIUM! Pokračovanie obľúbeného projektu pre celé rodiny, vďaka ktorému sa počas leta rozhodne nebudete nudiť.

Pozri tiež:

Svidník

Navštívte mesto duší padlých vojakov, kde budete môcť vidieť miesta, kde prebiehali boje počas II. svetovej vojny. Na mieste bojov sa nachádza v súčasnosti niekoľko pamätníkov a časť pôvodného zachovaného vojenského arzenálu.

Leto pod Duklou

Expozície vojenskej techniky priamo na miestach bojov si návštevníci môžu pozrieť málokde. Výnimkou je región rozprestierajúci sa pod Duklou.