Prešovská hudobná jar 2023

5. apr 2023 - 26. máj

62. ročník výnimočného hudobného podujatia začína. Tohtoročná Prešovská hudobná jar rozkvitne v tónoch umeleckých telies hudobníkov z Prešova. Počas 5 večerov sa predstavia prešovskí rodáci spolu s ich hosťami, ktorí svojím umením tešia publikum na Slovensku i v zahraničí.

Príďte prežiť harmóniu tónov klasickej hudby. Vyberte si z pestrej ponuky umeleckých koncertov Prešovskej hudobnej jari 2023.

 

5. apríl 2023, 19:00 hod. - NAJZNÁMEJŠIE SLOVENSKÉ ŠLÁGRE

Úvodný koncert 62. ročníka Prešovskej hudobnej jari bude zároveň aj súčasťou podujatí, ktorými si pripomíname 30. výročie vzniku Slovenskej republiky. V Prešove si toto výročie pripomenieme prehľadom známych slovenských skladieb z operného, operetného a kabaretného prostredia, ale aj hitov zo slovenskej popovej scény.

Účinkujú: Miroslav Dvorský, Martin Vetrák, Duo La Femme, Orchester Jula Selčana

Kde: PKO Čierny orol, Prešov

 

26. apríl 2023, 19:00 hod. - KONCERT PREŠOVSKÝCH KONZERVATORISTOV

Inštrumentálne a vokálne diela klasickej a modernej hudby. Koncert na ktorom si v podaní sólistov, komorných zoskupení, speváckeho zboru aj orchestra vypočujete fragmenty vážnej aj populárnej hudby.

Účinkujú: študenti a pedagógovia Súkromného konzervatória Prešov

Kde: PKO Čierny orol, Prešov

 

10. máj 2023, 19:00 hod. - GIESEKING QUINTET

Koncert z diel autorov vrcholného impresionizmu pre dychové kvarteto a klavír. Spojenie štyroch dychových nástrojov a klavíra ponúka nevšednú, veľmi bohatú zvukovú farebnosť, umožňuje ansámblu interpretovať širokú škálu komorných diel písaných pre rôzne nástrojové kombinácie a zloženie – počnúc duom, končiac klavírnym kvintetom.

Účinkujú: Dagmar Duždová - klavír, Zuzana Kurimská Greková - hoboj, Martin Švec - klarinet, Samuel Berčík - fagot, Dávid Lázsló Bagoly - lesný roh

Kde: PKO Čierny orol, Prešov

 

17. máj 2023, 19:00 hod. - OPERNÉ SOIRÉE

Známe i menej známe operné árie od klasicizmu až po súčasnosť. Operné soirée v podaní dvoch sestier – rodáčok z Prešova za sprievodu výbornej klaviristky – ukrajinskej národnej umelkyne Liubov Gunder.

Účinkujú: Viktória Norko Marková - soprán, Dominika Isabell Marková - mezzosoprán, Liubov Gundel - klavír

Kde: PKO Čierny orol, Prešov

 

26. máj 2023, 19:30 hod., ViolinOrgano duo

Záverečný koncert Prešovskej hudobnej jari 2023 ponúkne výnimočný zážitok v podobe netradičného spojenia dvoch hudobných nástrojov – organa a huslí. Program koncertu vás prevedie od noblesnej hudby obdobia baroka, cez vrúcnu melodiku a pátos romantizmu ku harmonickej inovácii v spojení s brilantnou virtuozitou hudby 20. storočia.

Účinkujú: Tomáš Mihalik - organ, Jozef Bikar - husle

Kde: Konkatedrála sv. Mikuláša, Prešov

 

Viac info na stránke: https://podujatia.pkopresov.sk/

 

Prešovská hudobná jar 2023

Miesto podujatia: