Slovenské Navalis

27. jún 19:30

Podujatie je novinkou tohtoročnej letnej sezóny na Domaši. Ide o pilotný projekt, ktorý sa na Domaši rozhodli zrealizovať po vzore Prahy, kde majú tieto slávnosti viac ako 300-ročnú tradíciu. Sú to slávnosti sv. Jána Nepomuckého, ktorý je patrónom všetkých vodákov a ľudí od vody. Účasť prisľúbili aj jeho eminencia kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský a takisto Mons. Bernard Bober, metropolita košický. Celebrovať by mali hlavnú omšu počas večerného programu.

Vystúpiť by mala so svojím programom Sima Martausová a Anna Servická. Hudobný sprievod počas omše a celého večera bude pod taktovkou zboru a orchestra Poddukelského umeleckého ľudového súboru (PUĽS). Vyvrcholením celej akcie bude veľkolepý ohňostroj, ktorý bude odpálený z vody. Čerešničkou na torte bude samostatné vystúpenie PUĽS-u.

Celé podujatie je realizované pod záštitou profesora Vladimíra Krčméryho a predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského. 

Na Slovenské Navalis sa z Hanušoviec dostanete spoplatnenou autodopravou

Na odvoz mikrobusom s kapacitou 27 miest je možné sa nahlásiť telefonicky na čísle 0908 399 904. Nástupnou zastávkou by bola COOP Jednota v Hanušovciach nad Topľou. Prvá jazda je naplánovaná na 16:00 h. Počet „otočení“ závisí od záujmu verejnosti. Spätný odvoz (čas a miesto) je na dohode prepravcu s cestujúcimi.

Upozornenie: Táto možnosť prepravy je vhodná aj pre ľudí od Prešova, odkiaľ do Hanušoviec vyráža v sobotu autobus o 15:20 (15:54) a 16:05 (16:40), a tak sa vedia Šarišania na Domašu dostať veľmi jednoducho s jedným prestupom. Po dohode je pri spätnej jazde možná doprava až do Prešova.

navalis

Pozri tiež:

Vodná nádrž Veľká Domaša

V Ondavskej vrchovine sa nachádza zelená perla východného Slovenska – Veľká Domaša. Vodná nádrž slúži na reguláciu prítokov vôd do Východoslovenskej nížiny, zásobuje

 

 

Miesto podujatia: