Tajomná Levoča

17. aug 2023 - 19. aug

Srdečne Vás pozývame do kráľovského mesta Levoča, v ktorom počas letných dní môžete načerpať množstvo zážitkov. Prebiehajúce Dni Majstra Pavla vrcholia v týždni od 14.-20.augusta multižánrovým festivalom Tajomná Levoča od 17.-19. augusta.

Príďte sa zabaviť na koncertné vystúpenia, vypočujete si vežové koncerty, zažijete scénické predstavenie, spoznáte živé sochy. Malebné pohľady z kostolnej veže, prehliadka novozrekonštruovanej radnice, výstavy, atrakcie pre deti a množstvo ďalších zaujímavosti na Vás čaká v historickej Levoči.

Vstup je väčšinou voľný, pri niektorých prehliadkach je spoplatnený.

Podrobný program nájedete na web stránke.

Web: https://www.levoca.sk/podujatia/tajomna-levoca-2023-karpatsky-remeselny-trh/ 

Tešíme sa na Vás!

tajomna-levoca

POZRI TIEŽ:

Levoča

Historická časť mesta spolu s Dielom Majstra Pavla je zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Za mohutnými hradbami sa nachádza viac ako 300 nehnuteľných národných kultúrnych pamiatok!

Bazilika Navštívenia Panny Márie na Mariánskej hore

Dominanta mesta Levoča a jedno z najvýznamnejších pútnických miest na Slovensku. Kostol je filiálkou mariánskej Baziliky Santa Maria Maggiore v Ríme.

Stredoveký kláštor minoritov v Levoči

Mestský život v stredoveku, to nie sú len hradby, trhy, radnica, meštianske domy so svojimi remeselníckymi dielňami. Je to aj neodmysliteľná súčasť st...

 

Miesto podujatia: