Tajomná Levoča 2018

20. júl 2018 - 21. júl

Veľkolepé podujatie Tajomná Levoča 2018 sa uskutoční 20. – 21. júla 2017 na Námestí Majstra Pavla v Levoči. Opäť so skvelým programom a jedinečnou atmosférou v centre historickej Levoče (UNESCO).

Tešiť sa môžete na  množstvo interpretov. Predstaví sa  česká skupina Čechomor - official, neopakovateľným a jedinečným bude program živých sôch BIG NAMES a finalistov súťaže Česko Slovensko má talent. Nielen pre mladšiu generáciu je pripravené vystúpenie známych raperov Majk Spirit a Suvereno. Svoj hudobný talent  predvedie slovenský Ed Sheeran - Chris Ellys. V rytme reggae vás roztancuje kapela Akustika. Jarolim Emmanuel Ruzicka & The Classical Music Maniacs feat. Anita Soul&Vladis nás presvedčia o tom, že klasika je "cool".

Pre potešenie oka je pripravená ukážka netradičného vizuálneho umenia, kedy umelec maľuje na plátno svetlom - LIGHT ART. Dobovú hudbu predvedú DUO ALDAR a uvidíte aj šermiarske vystúpenie skupiny SARUS. Nebudú chýbať lokálni umelci (DYCHOVÁ HUDBA MESTA LEVOČA, SHAMAN, CARPE), pre deti je pripravená zábava s Dorotka z Fidorkova. A to nie je všetko, čaká na vás kopec ďalších sprievodných podujatí a atrakcií.

Súčasťou je aj každoročný medzinárodný KARPATSKÝ REMESELNÝ TRH.

Zdroj a viac informácií: Tajomná Levoča

Lístok si zakúpite v sieti Ticketportal SK
https://www.ticketportal.sk/Event/

Tajomna Levoca_2018

Pozri tiež:

Klietka hanby v Levoči

Stredoveký kovový pranier alebo klietka hanby zo 16. storočia sa nachádza pri radnici. Je zdobená kovanými srdcami a ľaliami – symbolmi nevinnosti a lásky.

Oltár Majstra Pavla a historické centrum Levoče (UNESCO)

Najvyšší gotický drevený oltár na svete (18,62 m), radnica, klietka hanby a celkovo viac ako 300 kultúrno-historických pamiatok za takmer kompletne zachovaným systémom mestských hradieb.

Miesto podujatia: