Tajomná Levoča 2019

16. aug 2019 - 17. aug

Slávnostné fanfáry levočskej vežovej hudby zaznejú v piatok, 16. 8. 2019,  presne o 12:00 hod z balkóna  mestskej renesančnej radnice a oficiálne tak otvoria hlavné kultúrne podujatie sezóny. 

Keďže mesto Levoča v tomto roku oslavuje 770. výročie prvej písomnej správy, súčasťou programu bude i Deň otvorených dverí v štátnom archíve so sídlom v Levoči, kde si návštevníci môžu pozrieť vzácny originál listiny Belu IV., v ktorej sa nachádza prvá známa písomná správa o meste Levoča.

Pre tých najmenších je pripravená novinka – Tajomná záhrada. Pôjde o samostatnú zónu určenú najmä rodinám s menšími deťmi, v dostatočnej vzdialenosti od hlavného pódia, kde bude počas oboch dní prebiehať neustále bohatý program, ale bude sa tam nachádzať i oddychová zóna na dojčenie, či prebalenie bábätiek. Hlavnou detskou atrakciou bude zrejme predstavenie Dračí príbeh s vernou replikou draka, či zábavno- edukatívne predstavenie pre malých vedátorov– Levočský alchymista.

Tajomná Levoča 2019

Nezabudnite, že aj v Levoči súťažíme s projektom Legendarium. Cestuj, zbieraj nálepky a vyhraj skvelé ceny pre celú rodinu. Viac

Legendarium 2019: Cestuj, zbieraj nálepky a vyhraj!

Viac ako 100 tipov na výlety, príbehy legiend v komikse a možnosť zbierať súťažné nálepky počas cestovania. Opäť je tu LEGENDARIUM! Pokračovanie obľúbeného projektu pre celé rodiny, vďaka ktorému sa počas leta rozhodne nebudete nudiť.

Pozri tiež: 

Výstup na Vežu sv. Jakuba v Levoči

Bazilika sv. Jakuba v Levoči patrí medzi najväčšie gotické chrámy na Slovensku.

Levoča

Historická časť mesta spolu s Dielom Majstra Pavla je zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Za mohutnými hradbami sa nachádza viac ako 300 nehnuteľných národných kultúrnych pamiatok!

Miesto podujatia: