Terakotová armáda v Poprade

25. máj 2019 - 22. aug

Expozícia, za ktorou cestujú tisíce ľudí do Číny, zavítala do Popradu. Výstava Terakotovej armády sa po Českej republike presunula na Slovensko a od soboty 25. mája až do 22. augusta 2019 je denne sprístupnená návštevníkom v Tatranskej galérii v Poprade.

Na výstave sa návštevníci môžu dozvedieť o živote prvého čínskeho cisára, detailne si prehliadnuť prepracované sochy hlinených vojakov a koňov v životnej veľkosti, ktoré boli dovezené priamo z oblasti Si-anu v Číne.

Výstava ukáže verejnosti úžasný pohľad do hrobky prvého čínskeho cisára, ktorý dokázal zjednotiť Čínu a ukončil tak obdobie chaosu medzi všetkými čínskymi štátmi. Jeho terakotová armáda sa označuje ako ôsmy div sveta a pri jej objavení v roku 1974 sa našlo viac ako 8 tisíc bojovníkov! Na výstavu do Popradu prišlo niekoľko desiatok certifikovaných kópii vojakov, každá socha váži 150-180 kg a kone dokonca viac ako 600 kg.

Terakotová armáda patrí k desiatim najvýznamnejším archeologickým nálezom 20. storočia. Výstava sa uskutoční pod záštitou pána predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského a popradského primátora pána Antona Danka. Návštevníci sa môžu prísť na výstavu pozrieť každý deň, podľa otváracích hodín Tatranskej galérie.

Plakat_SK_nahled_8_4_2019

Cena základného vstupného je 6 EUR, študenti, dôchodcovia a ZŤP zaplatia 3 EUR, deti od 6 do 15 rokov 2 EUR a rodinné vstupné je za 12 EUR (2 dospelí a 3 deti, max. do 15 rokov).

Na pokladni si záujemcovia môžu zakúpiť suveníry s čínskou tematikou terakotových vojakov.

 

POZRI TIEŽ:

Tatranská galéria, Poprad

Galéria sídli v bývalej parnej elektrárni postavenej v secesnom štýle. Jedinečné priestory ponúkajú aj jedinečné zážitky – výstavy rozmanitých diel, koncerty, vystúpenia i tvorivé dielne.

 

NENECHAJTE SI UJSŤ:

V Tatranskej galérii získate zdarma ku vstupnému súťažnú nálepku LEGENDARIUM. Súťažíme o skvelé ceny pre celú rodinu! Viac

SVS---legendarium-2019---WEB1-1920x600px

Miesto podujatia: