Výstava Choď a foť: Kúpele Ružbachy

15. mar - 30. apr

Najkrajšie zábery Prešovského kraja za rok 2023 môžete obdivovať v Kúpeľoch Ružbachy v obci Vyšné Ružbachy. 

Dychberúce výhľady, krása hôr, rozmanitosť kultúry, architektúry a ľudí Prešovského kraja.

Príďte si vychutnať nádherné fotografie víťazov a finalistov súťaže Choď a foť 2023 v priestoroch budovy Balneoterapie známych Kúpeľov Ružbachy.

ocenene_zabery_chodafot2023_kolaz

Spolu 70 fotografií je vytlačených vo veľkých formátoch A2 a A3, čo umocňuje silu záberov a pôžitok z ich prehliadky

Výstava Choď a foť je putovná, v priestoroch Kúpeľov Ružbachy je umiestnená od 15. marca do 30. apríla 2024. Nájdete ju v budove Balneoterapie, kde je voľne prístupný aj prameň liečivej vody Izabela (slúžiaci na pitné kúry, určite vyskúšajte) a kaviareň s chutnou kávou a sladkým potešením. Aby zážitkov z umenia nebolo málo, v budove Grand Hotela Strand nájdete výstavu P. M. Calvaryho (kultúrno-umelecký attache) ARTSPA road. Vo vonkajšom areáli neobíďte travertínové jazierko Kráter a areál sochárskeho sympózia.

Ružbašské krátery a kúpele Ružbachy

Ružbašské krátery sa nachádzajú v kúpeľnom meste Vyšné Ružbachy na rozhraní Pienin a Spišskej Magury. Ide o štvoricu veľkých travertínových kráterov spolu s niekoľkými

V máji sa putovná výstava Choď a foť presunie na niekoľko mesiacov do susedného Poľska.  

Chod-a-fot-2024---VYSTAVA---Kupele-Ruzbachy---WEB

Jedenásty ročník fotografickej súťaže Choď a foť priniesol množstvo kvalitných záberov z celého Prešovského kraja. Do súťaže sa v roku 2023 zapojilo 220 autorov, ktorí spolu zaslali 823 fotografií v šiestich kategóriách. O víťazoch a finalistoch rozhodla odborná medzinárodná porota. Organizátorom súťaže je Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. 

Fotografie prinášajú nielen estetický zážitok, ale aj inšpiráciu, kam sa vybrať na výlet, za relaxom, športom a zábavou v Prešovskom kraji.

Srdečne vás pozývame!

Aktuálne prebieha ďalší súťažný ročník Choď a foť 2024

 

POZRI TIEŽ:

Fotosúťaž Choď a foť 2024

12. ročník súťaže o najkrajšie zábery Prešovského kraja. Neváhaj a zapoj sa! Súťaž je otvorená amatérskym aj profesionálnym fotografom.

Miesto podujatia: