Výstava fotografií Choď a foť 2022 v Krajskej galérii

16. dec 2022 - 29. jan 2023

Dychberúce výhľady, krása hôr, rozmanitosť kultúry, architektúry a ľudí Prešovského kraja.

Príďte si vychutnať nádherné fotografie víťazov a finalistov súťaže Choď a foť 2022 do Krajskej galérie v Prešove (Hlavná 51, Prešov). Zábery sú vytlačené vo veľkých formátoch A2 a A3, čo umocňuje silu záberov a pôžitok z ich prehliadky. 

Otváracie hodiny Krajskej galérie

Výstava je putovná, v galérii bude umiestnená od 16. decembra 2022 do 31. januára 2023. Potom sa presunie na ďalšie miesta, aby krásy a zaujímavosti Prešovského kraja predstavila širokej verejnosti od galerijných priestorov cez turistické atrakcie, kúpeľné domy až po obchodné centrá. 

SVS-2022--VYSTAVA_Krajska galeria

Jubilejný desiaty ročník fotografickej súťaže Choď a foť priniesol množstvo kvalitných záberov z celého Prešovského kraja. Do súťaže sa v roku 2022 zapojilo 127 autorov, ktorí spolu zaslali 548 fotografií v šiestich kategóriách. Organizátorom súťaže je Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. 

Víťazné fotografie Choď a foť 2022

Pozrite si najkrajšie fotografie Prešovského kraja ocenené odbornou porotou.

Zloženie poroty bolo opäť exkluzívne. Predseda poroty Ján Štovka MQEP prilákal hodnotiť zábery Prešovského kraja ďalšie známe mená:Martin Krystýnek MQEP (predseda Asociácie profesionálnych fotografov SR), Marian Kuric QEP (člen APFSR), Vít Mádr - uznávaný český profesionálny fotograf a špeciálny hosť Milan "Junior" Zimnýkoval

Výstava je zložená z víťazných záberov a tiež z fotografií ocenených Honorable mention. 

 

Miesto podujatia: