Ako doma - majolikový príbeh

28. nov 2017 - 28. feb 2018

Najnovšia výstava v Galérii a predajni ÚĽUV v Tatranskej Lomnici predstavuje keramiku manželov Pečukovcov, ktorú spoločne tvoria už viac ako tri desaťročia. Návštevníkom prinesie pohľad na širokú paletu majolikových výrobkov, ktoré nesú pečať tradičných výrobných postupov v tvarosloví i vo výzdobe.

Výstava Ako doma – majolikový príbeh manželov Pečukovcov bude verejnosti prístupná v Tatranskej Lomnici od 28. novembra 2017 do 28. februára 2018.

Na začiatku príbehu bola túžba vytvárať vlastnými rukami niečo výnimočné a krásne. Táto túžba priviedla Jána Pečuka do Slovenskej ľudovej majoliky v Modre, kde sa priučil keramickému kumštu a zároveň stretol budúcu manželku. Názov výstavy vyjadruje ich osobný vzťah ku keramike, ktorá pre nich predstavuje teplo, istotu a bezpečie prameniace z dobre a poctivo vykonanej práce.

Aktuálna výstava v Galérii a predajni ÚĽUV v Tatranskej Lomnici je ich druhou samostatnou výstavou. Motívom výstavy je zvonec. Je sviatočným symbolom, vo svojej hlinenej podobe však aj symbolom radosti, úcty a lásky ku keramickému remeslu. Ako hovoria sami manželia Pečukovci: „Neľutujeme ani chvíľu, že sme sa rozhodli pre keramiku.“ Zvonec preto tentoraz nezazvoní na koniec – majolikový príbeh Pečukovcov bude mať celkom určite pokračovanie.

Ako-doma_ULUV.jpg

Miesto podujatia:

V blízkosti podujatia:

Hotel Kontakt0.83 km
Hotel Hubert **** Vital Resort9.59 km
Ranč Čajka10.71 km
Grand Hotel Kempinski High Tatras17.31 km
Koliba Studnička Vyšné Ružbachy25.22 km
Hotel Kontakt0.83 km
Grandhotel Praha1.51 km
CROCUS Kežmarské Žľaby3.53 km
Kúpele Nový Smokovec - Hotel Branisko6.63 km
Hotel Atrium6.63 km