Cyklopátranie 2017: Prešov

9. sep 2017 10:00 - 16:00

Obľúbené zábavno-poznávacie preteky Cyklopátrania Prešovským krajom vyvrcholia pretekom v Prešove 9. septembra 2017. Príďte na bicykli spoznať  krásy, zaujímavosti Prešova a jeho okolia. Súťažiť  môžu jednotlivci aj dvojice. Po pretekoch prebehne žrebovanie víťaza bicykla zn. Škoda a záverečná cyklopárty s DJ Robom Balážom!

Súťažné miesta Cyklopátranie Prešov 2017:

Presný zoznam bodov s mapou a bodovým ohodnotením bude zverejnený 8. 9. 2017 v aplikácii Objavujme - http://objavujme.sk/hry 

[caption id="attachment_10891" align="aligncenter" width="800"]cyklopatranie-PO-body-na-mape.jpg 1. Záhrada umenia (Prešov); 2. Kostol sv. Štefana (Solivar – Prešov); 3. Kalvária (Prešov); 4. Discgolf, Borkút (Prešov); 5. Čertov kameň (Cemjata); 6. Malkovská hôrka; 7. Marakaňa (Veľký Šariš); 8. Šarišský hrad; 9. Drevený Chrám sv. Lukáša (Brežany); 10. Galéria Pavla Šarišského (Janov); 11. Fintický kaštieľ (Fintice); 12. Pamätník J. Záborského (Župčany) , 13. Kláštor františkánov a kostol, (Nižná Šebastová), 14. Vodná cesta na Soľnohrad – štart (Ruská Nová Ves), 15. Studnička Sisi (Sigord – Prešov)[/caption]

 

Ako Cyklopátranie prebieha:

Počas pretekov má cyklista na výber 15 miest rôznej náročnosti s príslušnou bodovou hodnotou. Je len na ňom, akú taktiku, trasu a ktoré body/miesta si zvolí. K dispozícii má 5-hodinový časový limit (10.00 h – 15.00 h). Štart a cieľ je na spoločnom mieste – v areáli Starej Dúbravy (Dúbravská 1, Prešov). Súťažné miesta s bodovou hodnotou zverejníme v aplikácii Objavujme a na stránke severovychod.sk už deň pred pretekmi.

Aplikácia Objavujme na stiahnutie (zdarma):

Google-play-button-WEB-1.jpg App-Store-button-WEB.jpg

Súťažiaci zbierajú body za navštívené miesta prostredníctvom aplikácie Objavujme. V nej nájdu deň pred štartom mapu lokality a na nej vyznačené súťažné miesta Cyklopátrania v Prešove, takže si vopred môžu zvoliť trasu a vybrať miesta, ktoré na bicykloch navštívia. Na štarte pretekov sa im v aplikácii otvorí možnosť lokalizácie (cez GPS). Na každom súťažnom mieste, ktoré cyklisti zdolajú, sa cez aplikáciu jednoducho zlokalizujú, čím získajú príslušnú bodovú hodnotu. Cyklisti s najvyšším počtom bodov a najlepším časom získajú zaujímavé ceny.

HLAVNOU CENOU Cyklopátraní je bicykel ŠKODA! Každý cyklista je automaticky zaradený do záverečného žrebovania o bicykel, ktoré sa uskutoční práve 9. 9. po Cyklopátraní v Prešove.

IMG_1635-2-e1504771736363.jpg

 

Registrácia: najneskôr v deň pretekov 9.00 – 9. 45 hod. (uviesť meno, priezvisko, vek, kontakt, dátum Cyklopátrania, súťažný nickname)

Štart: 10.00 hod. / Koniec: 15.00 hod.

Kategórie:

Ženské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov Mužské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov Zmiešané dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov Muži – sólo Ženy – sólo

Na pretekoch je potrebné mať so sebou mobilný telefón a v ňom stiahnutú aplikáciu Objavujme. Pred štartom sa súťažiaci v aplikácii zaregistruje do príslušného Cyklopátrania prostredníctvom nickname. Svoj nickname nahlási organizátorom pri registrácii. Súťažiace dvojice si vytvoria jeden spoločný nickname v jednom telefóne, nahlásia ho pri registrácii. Súťažiaci jednotlivec si taktiež vytvorí jeden nickname, nahlási ho pri registrácii.

Počas Cyklopátrania sa súťažiaci lokalizuje prostredníctvom GPS v aplikácii (nie je potrebné internetové pripojenie, až v cieli na synchronizáciu údajov). Lokalizovať  sa je možné len po štarte.

ŠTARTOVNÉ: Dospelí (vrátane detí nad 12 rokov): 4 €, Deti: 2 €, Rodinné štartovné (2 dospelí a 2 deti): 10 €. Štartovné zahŕňa mapu, pitný režim, občerstvenie v cieli (guláš + pečivo, nápoj).

V prípade záujmu si nezabudnite včas rezervovať ubytovanie, odporúčame priamo v zariadeniach na mieste štartu.

Ďakujeme partneromŠkoda Autoservis Vranov n. TopľouBicykle SG PrešovBirellDobré zo SlovenskaLimoŠpes s. r. o.

 

Všetko o pretekochCyklopátrania Prešovským krajom 2017

Cyklopátranie na Facebooku

Organizátor: KOCR Severovýchod Slovenska

Miesto podujatia:

V blízkosti podujatia:

Hotel Dukla Prešov3.58 km
PLAZA BEACH Solivar5.54 km
Camp ZLATÉ KOPYTO22.95 km
Hotel Dukla Prešov3.58 km
Rekreačné zariadenie Zelený Breh11.57 km
Horský hotel Javorná14.61 km
Camp ZLATÉ KOPYTO22.95 km
Ranč Zaľubova27.08 km