Karpatská kraslica 2018

8. mar - 6. apr

XXVI. ročník medzinárodnej súťažno-prezentačnej výstavy kraslíc Karpatská kraslica vo Vihorlatskom múzeu v Humennom. V aktuálnom ročníku ponúka výstava exponáty mapujúce umenie zdobenia veľkonočných kraslíc z takmer všetkých regiónov Slovenska. Širokú paletu tradičných i nových techník a vzorov jednotlivých oblastí karpatského regiónu dopĺňajú atraktívne kolekcie kraslíc z Ukrajiny a Poľska.

Zaujímavosťou aktuálneho ročníka výstavy je zapožičaná reprezentačná kolekcia kraslíc zo zbierok Múzea ľudovej umeleckej výroby UĽUV v Stupave a ukážka kolekcie najstarších kraslíc zo zbierkového fondu Vihorlatského múzea v Humennom. Súčasťou tejto kolekcie je aj replika šesťstoročnej kraslice.
Workshopy zdobenia kraslíc pre školy a jednotlivcov: záujemcovia majú možnosť ohlásiť svoju účasť na workshope vopred na etnograf@muzeumhumenne.sk.

Počas troch dní pripravilo Vihorlatské múzeum pre autorov kraslíc a širokú verejnosť burzu kraslíc. Informácie o návštevných hodinách a termínoch burzy kraslíc na pôde múzea si môžu návštevníci overiť na www.muzeumhumenne.sk.

Karpatsk%C3%A1-kraslica.jpg

 

Miesto podujatia:

V blízkosti podujatia:

Hotel Zelená Lagúna ****17.59 km
Rekreačné stredisko MH BYSTRÁ1.00 km
Hotel Zelená Lagúna ****17.59 km
Hotel Kamei18.60 km
Detské rekreačné zariadenie VIHORLAT18.60 km
Astronomické observatórium na Kolonickom sedle25.32 km