TatraBRICK FEST 2017

6. feb 2017 - 21. apr

TatraBRICK FEST – unikátna výstava stavebnice LEGA  pre vekovú kategóriu od 3 do 99. Dobrodružstvo pre malých i veľkých od vystavovateľov z celého Slovenska (architecture, castle, creator, city, friends, star wars, technic).

Tatranská Galéria v Poprade v spolupráci so Slovenským LEGO® fanklubom TatraLUG pre Vás pripravili výstavu exponátov vytvorených z dánskej stavebnice LEGO®, ktorá je určená pre všetky vekové kategórie. 

Nájdete tu historický prvý trolejbus z čias Rakúsko-Uhorska, ktorý premával z Popradu do Starého Smokovca v rokoch 1904-1906. Impozantný je model námestia Spišskej Soboty dlhý takmer 3 metre, ale aj historická budova Elektrárne Tatranskej galérie. Obľúbenými témami staviteľov sú tematické diorámy, ktorých je hneď niekoľko. Svojou výškou skoro jeden meter si konkurujú snáď len Eiffelova veža so Sochou slobody.

Spisska-Sobota-z-lega.jpg

K videniu sú exponáty naprieč celým portfóliom kategórií produktov firmy LEGO® ako sú zložité Technic modely, Creator architektúra, modely pirátskych lodí, monumentálne hrady, impozantné STAR WARS modely, kolekcia venovaná filmom Harry Potter a veľa iného. Okrem statických tu nájdete aj pohyblivé exponáty ako aj veľké koľajisko s pojazdnou vlakovou súpravou. Nie všetci vedia, že LEGO® to neboli hneď na začiatku plastové kocky, ale najprv drevené hračky a kovové autíčka. Raritou sú práve exponáty prvých produktov firmy vyrobené ešte v prvej polovici minulého storočia ako aj už nevyrábaná séria Fabuland.

Súčasťou výstavy je aj herná zóna pre deti, kde môžu predviesť svoju kreativitu.

Vernisáž výstavy 6. februára 2017 o 15.00 h
Výstava potrvá od 6. februára 2017 do 21. apríla 2017

Viac

Plagat-TG-Poprad-web1.jpg

 

 

Miesto podujatia: