Bardejovské kúpele v zime. Foto - OOCR Šariš - Bardejov (3)

Bardejovské Kúpele

Najväčším bohatstvom Bardejovských Kúpeľov sú prírodné liečivé minerálne vody, ktoré svojím zložením patria medzi najvýznamnejšie v Európe.

Bardejovská minerálna voda je prírodne liečivá, stredne mineralizovaná, hydrogénuhličitanovo-chloridová, sodná, uhličitá, hypotonická so zvýšeným obsahom kyseliny boritej.

Centrum kúpeľov tvorí kúpeľná kolonáda a kúpeľný dom, ktorý je spojený presklenými chodbami s liečebným domom Alžbeta a s najväčšími hotelmi Astória*** a Ozón***. Liečebné procedúry sa podávajú v kúpeľnom dome, v ktorom sa okrem iného nachádza aj kúpeľná poliklinika a laboratóriá.

 Foto: Jano Štovka (MQEP)
Foto: Jano Štovka (MQEP)

Areál Bardejovských Kúpeľov ponúka široké možnosti trávenia voľného času. Nachádzajú sa tu kaviarne a reštaurácie, obchodné centrum, kino, amfiteáter na letné kolonádne koncerty, tenisové kurty, minigolf, fitnes, bowling bar, lyžiarsky vlek, kyslíková dráha, 35 km upravených turistických chodníkov, Múzeum ľudovej architektúry, prírodné kúpalisko s vyhrievanou vodou alebo soľná jaskyňa. Nechýba ani pošta či kostol.

 Bardejovské Kúpele, skanzen uprostred zelene. Foto: Jano Štovka (MQEP)
Bardejovské Kúpele, skanzen...

V Bardejovských Kúpeľoch hostia nachádzajú príjemné prostredie, komplexnú liečbu, maximálnu zdravotnú starostlivosť, všetky služby na vysokej úrovni a hlavne pokoj a pohodu.

 

Zdroj: www.kupele-bj.sk

Titulná foto: OOCR Šariš Bardejov

 

POZRI TIEŽ:

Bardejov (UNESCO)

Meštianske domy, radnica, Bazilika minor sv. Egídia, maľovaný dom, socha kata a množstvo ďalších zaujímavostí na každom kroku...

Hrad Zborov

Gotický hrad postavili na prelome 13. a 14. storočia ako ochranu obchodnej cesty do Poľska. K hradu vedie aj trasa cez alej prastarých dubov.

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Reštaurácia ľudových jedál U POLJAKA0.00 km
Reštaurácia Kryštál 0.44 km
Salaš Lesná1.30 km
Steakhouse Záhrada1.83 km
Motorest Mark2.12 km
Kúpeľno-liečebný ústav DRUŽBA0.34 km
Apartmány Afrodita0.42 km
Penzión Zunama1.07 km
Apart Club Zora1.21 km
Motorest Mark2.12 km