Smerovník Úloža

Bežkárske trate „na samote“ neďaleko Levoče

Areál Krúžok nad obcou Úloža ponúka fanúšikom bežeckého lyžovania viacero upravených tratí s rôznou obtiažnosťou, ktoré majú certifikáciu na organizovanie pretekov Slovenského pohára alebo majstrovstiev Slovenska, teda sú veľmi dobre upravené.

A z tejto už pomerne známej lokality vedú romantickou prírodou s nádhernými výhľadmi na Spišský hrad, Vysoké Tatry, či Levočské vrchy neupravené bežecké trate do okolia. Vyberte sa na zimný turistický výlet na bežkách do ticha a samoty, kde budete počúvať svoj vlastný dych, občasný hvizd dravých vtákov a šum, či svišťanie vetra.

Z Úlože sa po turistickej modrej značke dostanete na Hrby, ďalej po žltej ku Pamätníku SNP a po červenej na Kozí hrb. Odtiaľ je viac možností:
1. Po žltej cyklistickej značke do Levočskej Doliny ( ubytovanie, stravovanie v Resorte Levočská Dolina)
2. Po červenej turistickej na Zbojnícku lúku a ďalej do Levočskej Doliny ku Kováčovej vile (ubytovanie, občerstvenie)
3. Po zelenej turistickej značke do Levoče

Celková dĺžka jednotlivých variant tratí je cca od 17 - 35 km.

Na hrebeni Levočských vrchov neďaleko pamätníka SNP sa nachádza chata Vinná, ktorá slúži aj ako útulňa. Je možné si ju objednať cez správcu Lesy mesta Levoča (+421-53-4699740) a stráviť noc pod tmavou oblohou a blikajúcimi hviezdami.

POZRI TIEŽ:

Levoča

Historická časť mesta spolu s Dielom Majstra Pavla je zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Za mohutnými hradbami sa nachádza viac ako 300 nehnuteľných národných kultúrnych pamiatok!

Levočské vrchy

Štíty Levočských vrchov na severe Slovenska dosahujú výšku 1 000 – 1 200 m n. m. (Siminy, Ihla, Repisko, Javorina). Najvyšším pohorím je Čierna hora (1 290 m n. m.).

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Rezort Levočská dolina3.59 km
Resort Levočská Dolina3.80 km
Penzión Hubert4.02 km
Hotel Barbakan4.19 km
Hotel Stela ****4.38 km
Rezort Levočská dolina3.59 km
Penzión Hubert4.02 km
Hotel Barbakan4.19 km
Hotel Stela ****4.38 km
Hotel u Leva4.46 km