Bezky_zena v lese_OOCR SSP

Bežkárske trate v regióne severný Spiš - Pieniny

Bežkárske stopy v regióne severný Spiš - Pieniny

Rozhýbte svoje telo behom na lyžiach! Takzvané bežkovanie patrí medzi najprirodzenejšie lyžovanie, pretože chôdza a beh sú v súlade s prirodzenými pohybmi tela. Zapájame pri ňom množstvo svalov celého tela. Keď sa k tomu pridá čarokrásna, zasnežená krajina, máte hotový liek na telo i dušu. A takou je krajina severného Spiša a Pienin.

Bezky v lese_OOCR SSP

Ponúkame vám niekoľko skvelých tipov na výlet v regióne severného Spiša a Pienin – čerstvo upravené a udržiavané bežecké stopy. Alebo aj niečo viac.

1. Malý pieninský kúpeľný okruh – nenáročný okruh v areáli Kúpeľov ČERVENÝ KLÁŠTOR – Smerdžonka dlhý 1,5km v jednom smere.

2. Trasa prielomom Dunajca – ľahká bežecká trasa vhodná pre rodiny s deťmi, majestátnym prielomom Dunajca z Červeného Kláštora do Lesnice. Dĺžka trasy je 7,5km v jednom smere.

Bezky_Dunajec_OOCR SSP

3. Trasa Lesnica – Červený Kláštor lesom – náročná trasa pre skúsených a vytrvalých bežkárov. Dĺžka bežeckej stopy je 4,4 km v jednom smere

4. Okruh Vyšné Ružbachy – Kamienka – mierne náročný bežecký okruh dlhý 11,5km.

5. Okruh Kamienka – ľahká bežecká trasa v obci Kamienka. Dĺžka okruhu je 10km.

6. Okruh Ľubovnianske kúpele – mierne náročný okruh dlhý 7 km s krásnymi výhľadmi na dolinu Ľubovnianskych Kúpeľov.

7. Trasa Stará Ľubovňa – Hniezdne – ľahká bežecká trasa vhodná pre rodiny sdeťmi popri rieke Poprad až do Nestville Parku. Dĺžka bežeckej stopy je 3,3 km v jednom smere.

8. Okruh lesopark – mierne náročná bežecká trasa lesoparkom pod hradom Ľubovňa. Dĺžka okruhu je 3,5 km.

MAPA-bezky-OOCR SSP

Prajeme vám skvelý zážitok znásobený priaznivými podmienkami a dobrým počasím.

 

POZRI TIEŽ:

Pieniny

Príďte si vychutnať zajímavé miesta, ktoré ponúka okolie najmenšieho Národného parku na Slovensku - Pieniny. Múzeum Červený Kláštor Chcete vidieť he...

Stará Ľubovňa

Zavítajte do Starej Ľubovne, mesta s bohatou históriou a lákadlami pre turistov. Ľubovniansky hrad a skanzen, Viktóriine záhrady...

KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka

Navštívte areál liečebných a klimatických KÚPEĽOV ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka. Niekoľko oddychových a športových zón s voľnočasovými aktivitami si užij...

Múzeum Červený Kláštor

Kláštor kartuziánov v malebných Pieninách ukrýva gotické skvosty a hodnotné expozície. Možno tu vidieť i mimoriadne vzácny herbár "lietajúceho mnícha" Cypriána z roku 1766.

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Salaš u Franka0.83 km
Hotel Familia0.94 km
Penzión Gurmen1.62 km
Stredoveká história v modernom šate - Castle Distillery1.93 km
Nestville Taberna2.76 km
Hotel Familia0.94 km
Penzión Gurmen1.62 km
Nestville apartments2.84 km
Penzión Litmanová6.72 km
Hotel Sorea Ľubovňa8.63 km