Bikepark - Spisska Bela

Bike park Spišská Belá

Mesto Spišská Belá pozýva všetkých fanúšikov cyklistiky na nový pumptrack v rámci nového Bike parku v Spišskej Belej pri Belianskom rybníku.

Ide o sieť vzájomne prepojených dráh typu pumptrack - špeciálne navrhnutá dráha určená predovšetkým pre horské a bmx bicykle, na ktorých je možné jazdiť bez pedálov a rýchlosť získavať odľahčovaním a následným zatláčaním do vĺn, klopených zákrut a dopadov skokov. Jeho dráha tak poskytuje veľký rozsah náročnosti, ktorá závisí od rýchlosti a spôsobu prejazdu prvkov.

Jeho výstavbu realizovalo mesto prostredníctvom Mestského podniku Spišská Belá s. r. o. a za pomoci nezamestnaných z verejnoprospešných služieb mesta a tiež dobrovoľníkov.

 Bike park Spišská Belá. Zdroj foto: Spišská Belá
Bike park Spišská Belá. Zd...

Autorom tohto pumptracku (i celého bike parku) je známy staviteľ pumptrackov na Slovensku Roman Kaločay. Zásluhu na tom, že tento pumptrack vôbec vznikol, má aj Martin Siska (zo Spišskej Belej).

Pumptracková dráha má celkovú dĺžku 205 metrov a skladá sa zo štartovacieho pahorka a hlavnej pumptrackovej dráhy.

Dostupnosť: pešo, bicykel, auto - 1 km za mestom Spišská Belá, smer Tatranská Kotlina

 

Zdroj: www.spisskabela.sk

Titulná foto: Spišská Belá

 

POZRI TIEŽ:

Spišská Belá

V severnej časti Popradskej kotliny leží starobylé spišské mestečko Spišská Belá. V tomto meste žil kedysi Jozef Maximilián Petzval. Najznámejším jeho objavom bolo vynájdenie objektívu, vďaka ktorému sa môžeme fotografovať. Zaujímavosťou je aj to, že vo vesmíre krúži planétka s menom Petzval, alebo že na Mesiaci po ňom pomenovali kráter. Mestom vedie historická cesta s 20. zastaveniami pri najvýznamnejších historických pamiatkach, vybavená informačnými panelmi a maľovanou mapou..

Cyklotrasa Spišská Belá - Tatranská Kotlina

Belianska cyklotrasa v dĺžke 9 km spája Spišskú Belú a Tatranskú kotlinu. Trasa sa začína pri Belianskom rybníku (za mestom) a pozdĺž cesty č. I/67 vedie až na začiatok k Tatranskej

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Motorest Goral1.32 km
Penzión VILA PETRA ***1.49 km
Reštaurácia pod vežou1.63 km
Reštaurácia v mlyne1.73 km
Koliba nad traťou5.04 km
Penzión VILA PETRA ***1.49 km
Penzión U Jakuba6.34 km
Penzión Gardoš6.81 km
Hotel Club***7.02 km
Penzión Andrea7.08 km