Bikepark - Spisska Bela

Bike park Spišská Belá

Mesto Spišská Belá pozýva všetkých fanúšikov cyklistiky na nový pumptrack v rámci nového Bike parku v Spišskej Belej pri Belianskom rybníku.

Jeho výstavbu realizovalo mesto prostredníctvom Mestského podniku Spišská Belá s. r. o. a za pomoci nezamestnaných z verejnoprospešných služieb mesta a tiež dobrovoľníkov.

 Bike park Spišská Belá. Zdroj foto: Spišská Belá
Bike park Spišská Belá. Zd...

Autorom tohto pumptracku (i celého bike parku) je známy staviteľ pumptrackov na Slovensku Roman Kaločay. Zásluhu na tom, že tento pumptrack vôbec vznikol, má aj Martin Siska (zo Spišskej Belej).

 

Zdroj: www.spisskabela.sk

Titulná foto: Spišská Belá

 

POZRI TIEŽ:

Spišská Belá

V severnej časti Popradskej kotliny leží starobylé spišské mestečko Spišská Belá. V tomto meste žil kedysi Jozef Maximilián Petzval. Najznámejším jeho objavom bolo vynájdenie objektívu, vďaka ktorému sa môžeme fotografovať. Zaujímavosťou je aj to, že vo vesmíre krúži planétka s menom Petzval, alebo že na Mesiaci po ňom pomenovali kráter. Mestom vedie historická cesta s 20. zastaveniami pri najvýznamnejších historických pamiatkach, vybavená informačnými panelmi a maľovanou mapou..

Cyklotrasa Spišská Belá - Tatranská Kotlina

Belianska cyklotrasa v dĺžke 9 km spája Spišskú Belú a Tatranskú kotlinu. Trasa sa začína pri Belianskom rybníku (za mestom) a pozdĺž cesty č. I/67 vedie až na začiatok k Tatranskej

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Motorest Goral1.32 km
Penzión VILA PETRA ***1.49 km
Reštaurácia pod vežou1.63 km
Reštaurácia v mlyne1.73 km
Koliba nad traťou5.04 km
Penzión VILA PETRA ***1.49 km
Penzión U Jakuba6.34 km
Penzión Gardoš6.81 km
Hotel Club***7.02 km
Boutique Hotel Hviezdoslav****7.39 km