Bikepark - Spisska Bela

Bikepark Spišská Belá

Mesto Spišská Belá pozýva všetkých fanúšikov cyklistiky na nový pumptrack v rámci nového BIKE PARK-u v Spišskej Belej pri Belianskom rybníku. Jeho výstavbu realizovalo mesta prostredníctvom Mestského podniku Spišská Belá s.r.o. a za pomoci aj nezamestnaných z verejnoprospešných služieb mesta a tiež dobrovoľníkov.  Autorom tohto pumptracku (i celého bike parku) je známy staviteľ pumptrackov na Slovensku Roman Kaločay, ktorý fyzicky vybudoval aj tento pumptrack za pomoci už vyššie uvedených osôb. Zásluhu na tom, že tento pumptrack vôbec vznikol, má aj Martin Siska (zo Spišskej Belej).  Ide o 1. časť bike parku, nakoľko celý plánovaný bike park má byť omnoho väčší (podľa spracovaného projektu).

 Bikepark Spišská Belá. Zdroj foto: Spišská Belá
Bikepark Spišská Belá. Zdr...

Tento pumptrack využíva už aj verejnosť napriek tomu, že je potrebné ešte dokončiť terénne úpravy a doladiť detaily vrátane osadenia informačnej tabule s prevádzkovým poriadkom.

 Bikepark Spišská Belá. Zdroj foto: Spišská Belá
Bikepark Spišská Belá. Zdr...

POZRI TIEŽ:

Cyklotrasa Spišská Belá - Tatranská Kotlina

Belianska cyklotrasa v dĺžke 9 km spája Spišskú Belú a Tatranskú kotlinu. Trasa sa začína pri Belianskom rybníku (za mestom) a pozdĺž cesty č. I/67 vedie až na začiatok k Tatranskej

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Ranč Čajka7.69 km
Hotel Kontakt11.21 km
Koliba Studnička Vyšné Ružbachy15.21 km
Hotel Hubert **** Vital Resort19.90 km
Reštaurácia KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka21.41 km
CROCUS Kežmarské Žľaby9.88 km
Hotel Kontakt11.21 km
Grandhotel Praha12.41 km
Koliba Studnička Vyšné Ružbachy15.21 km
Wellness Grandhotel Strand Vyšné Ružbachy15.21 km