Biokúpalisko Sninské rybníky

Biokúpalisko Sninské rybníky

Biokúpalisko Sninské rybníky sa nachádza v regióne Horný Zemplín, na okraji mesta Snina, 3 km od centra. Areál prírodného kúpacieho biotopu RO Rybníky je jedným z prvých kúpalísk na Slovensku využívajúcich technológiu samočistenia vody pomocou rastlín a rias.

Kúpalisko je obklopené Vihorlatskými vrchmi s cyklotrasami a turistickými chodníkmi, ktoré návštevníkov privedú napríklad na známy Sninský kameň (1 005 m n. m.).

 Foto: Jano Štovka
Foto: Jano Štovka

Biokúpalisko Sninské rybníky bolo v roku 2010 prestavané z pôvodných 3 kúpalísk. Ako už bolo spomenuté, filtrácia vody prebieha v biologickej zóne prostredníctvom vodných rastlín.

Prírodný kúpací biotop je rozčlenený na tri časti – priestor pre malé deti (hĺbka do 0,4 m), časť pre neplavcov (hĺbka 1,1 – 1,5 m) a plavecká časť (hĺbka do 3,5 m). Plavecká časť je od neplaveckej oddelená mólom. Okolie dopĺňajú trávnaté plochy.

Priestory kúpaliska v Snine skrášľuje fontána s umelým potôčikom. V areáli sú pre návštevníkov okrem kúpacej časti k dispozícii aj exteriérové fitness zariadenia, moderné detské ihrisko zostavené z drevených prvkov, tenisové i multifunkčné ihrisko. Samozrejmosťou je možnosť požičania ležadla. Okrem toho nechýbajú ani stravovacie a ubytovacie služby.

 Foto: Biokúpalisko Sninské rybníky
Foto: Biokúpalisko Sninské...

Práve rekonštrukcia Sninských rybníkov na prírodný kúpací biotop vrátila tejto rekreačnej oblasti nedávne čaro a obnovila jeho život po mnohých stránkach. 

Biokúpalisko Snina láka hostí nielen z celého Slovenska, ale aj z okolitých krajín – v prvých štyroch sezónach po rekonštrukcii privítali spolu 300 000 návštevníkov.

 

Viac na: biokupaliskosnina.sk

 

POZRI TIEŽ:

Zemplínske Hámre – múzeum a náučný chodník

Obec Zemplínske Hámre leží v doline Barnovho potoka a je vzdialená 5 km od mesta Snina. Je výnimočná svojim múzeom, Hámorským náučným chodníkom s technickými pamiatkami a tiež je významným východiskovým miestom na túry vo Vihorlatských vrchoch.

Klasicistický kaštieľ v Snine

Kaštieľ v Snine ohúri svojou krásou i históriou. V jeho útrobách sa skrýva aj chodba, ktorou pokojne môže prejsť konský záprah.

Sninský kameň

Prírodná pamiatka Sninský kameň sa nachádza v pohorí Vihorlat v katastri obce Zemplínske Hámre. Pre veľký vedecký a kultúrno-spoločenský význam bol Sninský kameň vyhlásený v