Biokúpalisko Sninské rybníky

Biokúpalisko Sninské rybníky

Biokúpalisko Sninské rybníky sa nachádza v regióne Horný Zemplín na okraji mesta Snina, 3 km od centra. Areál prírodného kúpacieho biotopu RO Rybníky je jedným z prvých kúpalísk na Slovensku využívajúcich technológiu samočistenia vody pomocou rastlín a rias.

Kúpalisko je obklopené Vihorlatskými vrchmi s cyklotrasami a turistickými chodníkmi, ktoré návštevníkov privedú napríklad na známy Sninský kameň (1 005 m n. m.).

 Foto: Jano Štovka
Foto: Jano Štovka

Biokúpalisko Sninské rybníky bolo v roku 2010 prestavané z pôvodných 3 kúpalísk. Ako už bolo spomenuté, filtrácia vody prebieha v biologickej zóne prostredníctvom vodných rastlín.

Prírodný kúpací biotop je rozčlenený na tri časti – priestor pre malé deti (hĺbka do 0,4 m), časť pre neplavcov (hĺbka 1,1 – 1,5 m) a plavecká časť (hĺbka do 3,5 m). Plavecká časť je od neplaveckej oddelená mólom. Okolie dopĺňajú trávnaté plochy.

Priestory kúpaliska v Snine skrášľuje fontána s umelým potôčikom. V areáli sú pre návštevníkov okrem kúpacej časti k dispozícii aj exteriérové fitness zariadenia, moderné detské ihrisko zostavené z drevených prvkov, tenisové i multifunkčné ihrisko. Samozrejmosťou je možnosť požičania ležadla. Okrem toho nechýbajú ani stravovacie a ubytovacie služby.

 Foto: Foto: OOCR HZHŠ
Foto: Foto: OOCR HZHŠ

Práve rekonštrukcia Sninských rybníkov na prírodný kúpací biotop vrátila tejto rekreačnej oblasti nedávne čaro a obnovila jeho život po mnohých stránkach. 

Biokúpalisko Snina láka hostí nielen z celého Slovenska, ale aj z okolitých krajín – v prvých štyroch sezónach po rekonštrukcii privítali spolu 300 000 návštevníkov.

 

Viac na: biokupaliskosnina.sk

Titulná foto: Biokúpalisko Sninské rybníky

 

POZRI TIEŽ:

Zemplínske Hámre – múzeum a náučný chodník

Obec Zemplínske Hámre leží v doline Barnovho potoka a je vzdialená 5 km od mesta Snina. Je výnimočná svojim múzeom, Hámorským náučným chodníkom s technickými pamiatkami a tiež je významným východiskovým miestom na túry vo Vihorlatských vrchoch.

Sninský kaštieľ

Dnes v kaštieli Snina nájdete muzeálne expozície, galerijné výstavy a mestskú knižnicu.Veľmi obľúbená je pútavá muzeálna expozícia „OZVENY SNINY”, ktorá zachytáva tri ozveny dávnych čias. Prvá miestnosť: keď sa po prvýkrát spomína oppidum – mestečko Snina; keď sa noví majitelia Sniny rozhodnú postaviť kaštieľ, ktorý potom žije svojou históriou; keď v Jozefových Hámroch odlievajú bájneho Herkulesa.

Sninský kameň

Prírodná pamiatka Sninský kameň sa nachádza v pohorí Vihorlat v katastri obce Zemplínske Hámre. Pre veľký vedecký a kultúrno-spoločenský význam bol Sninský kameň vyhlásený v

 

 

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Hotel Bystrá Snina0.06 km
Hotel Armales ***2.57 km
Reštaurácia Minos3.03 km
Hotel Kamei ***3.15 km
Reštaurácia Rozkvet3.18 km
Hotel Bystrá Snina0.06 km
Autocamping - stanový tábor Snina0.34 km
Hotel Armales ***2.57 km
Turistická ubytovňa - Bytové družstvo2.93 km
Hotel Kamei ***3.15 km