capie pleso

Capie pleso

Dominantou krásnej Mlyneckej doliny je očarujúce vysokohorské Capie pleso. Nachádza sa v nadmorskej výške 2 070 m n. m. a rovnako ako aj iné plesá vo Vysokých Tatrách, aj toto vzniklo pôsobením ľadovca.

Svoje pomenovanie súvisí s niekdajším hojným výskytom kamzíkov - capov v Mlynickej doline. Capie pleso má rozlohu 3 ha a je hlboké 17 m.

Očarí vás nielen nádhernou okolitou scenériou, ale i krištáľovo čistou vodou, v ktoré sa odrážajú končiare okolitých vrchov. Z jeho brehov možno obdivovať napríklad legendami opradenú Diablovinu či povedľa nej sa týčiaci zašpicatený vrch Satan.

Východiskom túr k Capiemu plesu býva zväčša Štrbské Pleso odkiaľ je to po značenej turistickej trase približne 5 km. Z Capieho plesa je možné pokračovať ďalej smerom na Bystré sedlo až do úzkej, terasovitej Furkotskej doliny.

 

Zdroj titulná foto: Michal Klajban

Pozri tiež:

Mlynická dolina

Mlynická dolina je 6 km dlhá terasovitá dolina ľadovcového pôvodu. Táto dolina ústi už pri Štrbskom plese a pokračuje smerom na severozápad. Zo západu je ohraničená Soliskovým hrebeňom, zo severu Štrbským štítom a z východu hrebeňom Bášt.

Štrbské pleso (Vysoké Tatry)

Štrbské pleso (1 346 m n. m.) je najznámejšie a najnavštevovanejšie tatranské pleso. Počas celého roka očarí nádhernou scenériou s pohľadom na štíty Vysokých Tatier. V lete patrí k obľúbeným aktivitám

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Horský Hotel Popradské pleso *3.48 km
Mountain hotel Horský Hotel Popradské pleso*3.48 km
Hotel SOLISKO****5.53 km
Hotel Toliar***5.69 km
Hotel PATRIA****5.69 km
Chata pod Soliskom2.66 km
Solisko Cottage2.66 km
Horský Hotel Popradské pleso *3.48 km
Mountain hotel Horský Hotel Popradské pleso*3.48 km
Chata pod Rysmi3.84 km

Aktuálne podujatia: