cergovska-cyklotrasa

Čergovská cyklotrasa

Čergovská cyklotrasa

Región Šariš ponúka mnoho zaujímavých tipov na výlet. Obľúbenou možnosťou ako prežiť voľný čas sú napríklad aj cyklo výlety, konkrétne Čergovská cyklotrasa. Trasa vedie cez malebnú prírodu a popri vyhľadávaných kultúrnych pamiatkách.

Spomínaná cyklotrasa má dĺžku približne 35,5 kilometra a prechádza cez Bardejov, Kružľov, Richvald, Hervartov a zasa späť do Bardejova.

Naša trasa začína smerom na Starú Ľubovňu. Vyrážame po ceste I/77 a v obci Kružľov zabočíme do pravej strany do obce Krivé. Zastaviť sa môžeme pri gréckokatolíckom drevenom kostolíku sv. Lukáša. V rokoch 1965 – 1970 prebehli na chráme výraznejšie opravy. Ďalšie opravy nasledovali v roku 2003 a 2006 a v roku 2010 bola zrekonštruovaná elektroinštalácia. V roku 2003 boli opravené základy chrámu a v roku 2006 bola zreštaurovaná veža. Ďalej prechádzame cez obec Richvald a po pár kilometroch odbočíme do obce Hervartov. Aj v tejto obci môžeme navštíviť ďalší z unikátnych drevených chrámov. V obci Hervarov sa nachádza jediný rímskokatolícky drevený kostolík Sv. Františka z Asisi. V roku 2008 bol chrám zapísaný do Zoznamu svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Z obce sa vraciame späť na rázcestie a odbočujeme do pravej strany, smerom na Bardejov. K dispozícii je aj náročnejšia trasa cez Mihaľov, ktorá je označená svetlomodrou farbou. Čergovská cyklotrasa je len jednou z mnohých možností ako stráviť voľné chvíle v regióne Šariš, Bardejov.

Zdroj: www.bardejov.sk

Pozri tiež:

Čergovský Minčol

Národná prírodná rezervácia Čergovský Minčol je zaradena v rámci európskej sústavy chránených území NATURA 2000 do zoznamu území európskeho významu. Minčol (1157 m n.m.) je

 

 

 

 

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Pho-co Hanoi0.09 km
Penzión Magura0.15 km
Hotel Šariš***0.24 km
Lavender restaurant0.28 km
Hotel Artin***0.28 km
Penzión Magura0.15 km
Hotel Šariš***0.24 km
Hotel Artin***0.28 km
Penzión Le Monde0.66 km
Penzión Dolina1.11 km