chata Pieniny

Chata PIENINY***

Pri návšteve Pienin určite nevynechajte Chatu Pieniny. Je určená turistom a výletníkom, túžiacim spoznať kraj Goralov – prírodu, kultúru, gastronómiu a podmienky, v akých Gorali žijú. Chata poskytuje ubytovanie v 32 dvojlôžkových, 6 jednolôžkových izbách a v jednom goralskom apartmáne, kde sa nachádzajú 2 dvojlôžkové spálne s možnosťou prístelok. K dispozícii je bazén a sauny i ochladzovací bazén, kde čistotu vody v bazéne udržuje nová technológia na báze peroxidu vodíka a striebra, ktorá udržuje nezávadnosť vody pre organizmus na rozdiel od chlóru. K dispozícii je parná, fínska a infra sauna spolu s ochladzovacím bazénom a taktiež je možnosť nechať sa vymasírovať odbornými masérmi.

Chata Pieniny je optimálnym miestom na oddych a športové vyžitie. V ponuke je tenisový kurt, plážové volejbalové ihrisko, vonkajšie fitnes ihrisko či detské ihrisko. Je ideálnym miestom na trasy pešej turistiky, cykloturistiky a v zime skialpinizmus a bežecké lyžovanie. Chata Pieniny ponúka možnosť ubytovania v podobe zaujímavých balíkov pre jednotlivcov alebo školy. Keďže sú Pieniny čarovné v každom ročnom období, relax a oddych si užijú všetci návštevníci, ktorí využijú sezónne pobytové balíky – JAR, LETO, JESEŇ, ZIMA. Tie okrem ubytovania zahŕňajú aj stravovanie, využitie spomínaného bazénu, sáun i športovísk. Súčasťou balíkov JAR a LETO zabezpečenie prepravy na tradičný splav Dunajca na pltiach či rafting.

V letnom období sprostredkúva Chata Pieniny rafting a splav na pltiach po rieke Dunajec nádherným kaňonom Pieninského národného parku so sprievodným komentárom a príbehmi zo života pltníkov. V okolí areálu Chaty Pieniny je možné zapožičať si bicykle a využiť príležitosť na spoznávanie prírody. Pieninská cesta predstavuje nenáročnú cyklotúru scenériou prielomu rieky Dunajec, ktorá je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Chata Pieniny disponuje vlastnou dopravou 2 mikrobusmi a 2 modernými autobusmi pre 50 cestujúcich.
Pokračovateľ tradície Goralov, Ján Gondek, ponúka preslávenú pasovačku za Gorala pri jedinečnej goralskej ľudovej muzike priamo v srdci Pienin. Hostia si môžu vychutnať goralské jedlá a nápoje, chutné občerstvenie a špecialitu šéfa kuchyne – údené pstruhy. Pravidelne sa na chate organizuje Stretnutie Goralov v Pieninách a štartuje Pieninský horský duatlon. V blízkosti chaty je hraničný prechod do poľského kúpeľného mesta Szczawnica, ktoré odporúčame navštíviť.

Po aktívne strávenom dni v okolí Dunajca, plnom nezabudnuteľných zážitkov sa môžete zohriať a oddýchnuť si v Chate Pieniny, ktorá disponuje bohatou a atraktívnou ponukou pre športové vyžitie i pasívny relax. Jej neoddeliteľnou súčasťou sú aj vonkajšie piknikové sedenia pri krbe, ohnisko pod holým nebom. Neváhajte a objavujte Chatu Pieniny.

Chata Pieniny na Facebooku

Rezervácia tu

 

chata-pieniny-lesnica-8

Zdroj: chatapieniny.sk

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Chata PIENINY***0.00 km
Ubytovanie v Kláštore Kartuziánov3.13 km
Kúpele Červený Kláštor – Smerdžonka3.68 km
Goralská reštaurácia u Petríka4.41 km
Penzión Pltník4.44 km
Chata PIENINY***0.00 km
Ubytovanie v Kláštore Kartuziánov3.13 km
Kúpele Červený Kláštor – Smerdžonka3.68 km
Privát Sokolica4.32 km
Obecný penzión Červený Kláštor4.35 km