1 Chodník korunami stromov Bachledka Foto - Jano Štovka

Chodník korunami stromov Bachledka

Celoročne otvorený Chodník korunami stromov Bachledka sa nachádza v srdci druhovo pestrých lesov Pieninského národného parku.

Chodník korunami stromov v Bachledke prináša unikátny zážitok pobytu v horskom prostredí s náučnými, relaxačnými i adrenalínovými prvkami. Určený je širokej verejnosti – pre rodiny s deťmi, dospelých, mamičky s kočiarmi i seniorov. Dostať sa naň môžete z Bachledovej doliny, alebo pešou túrou z Malej Frankovej a Jezerska.

 Chodník korunami stromov Bachledka. Foto: Jano Štovka, MQEP
Chodník korunami stromov Bac...

Pohodlne miernym stúpaním až do výšky 24 metrov vás zavedie drevený chodník s dĺžkou 1 234 m na prechádzku vo výške korún stromov. Po ceste sú pre návštevníkov pripravené rôzne náučné i adrenalínové zastávky.

 Chodník korunami stromov Bachledka. Foto: Jano Štovka, MQEP
Chodník korunami stromov Bac...

Chodník korunami stromov Bachledka je ukončený špirálovitou Vyhliadkovou vežou, ktorej výška je 32 m. Na jej vrchole sa nachádza pochôdzna sieť a vyhliadková podesta s panoramatickým výhľadom na Belianske Tatry, Pieniny, malebné Zamagurie a poľské pohraničie.

Cesta z Chodníka korunami stromov môže byť veľmi zábavná a rýchla, ak sa zveziete suchým toboganom s dĺžkou až 67 metrov.

 

Zdroj: www.chodnikkorunamistromov.sk

Titulná foto: Jano Štovka, MQEP

 

POZRI TIEŽ:

Bachledka Ski & Sun

Rodinné horské stredisko BACHLEDKA Ski & Sun sa nachádza sa na hrebeni Spišskej Magury s nádherným výhľadom na panorámu Belianskych Tatier, len 30 km severne od mesta Poprad.

Múzeum Ždiarsky dom

Ždiar je rázovitá obec pod úpätím Belianskych Tatier so svojim typickým folklórom a tradíciami. Múzeum prevedie návštevníkov spôsobom života Goralov, k prehliadke patrí aj možnosť obliecť sa do ždiarskeho kraja.

Belianska jaskyňa

Belianska jaskyňa je jedným z podzemných klenotov Slovenska. Zároveň ide o jedinú sprístupnenú jaskyňu vo Vysokých Tatrách

Osturňa

História Obec Osturňa vznikla v regióne Spiš, v oblasti Zamaguria, ktorej veľkú časť vlastnil rod Berzeviczy A. Görgey. Tento rod zakladal obce prostredníctvom “šoltýsov”,

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Hotel Kontakt13.03 km
Reštaurácia KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka13.91 km
Koliba Studnička Vyšné Ružbachy18.49 km
Ranč Čajka19.52 km
Hotel Hubert **** Vital Resort22.24 km
CROCUS Kežmarské Žľaby10.14 km
Hotel Kontakt13.03 km
Grandhotel Praha13.85 km
Kúpele Nový Smokovec - Hotel Branisko18.21 km
Hotel Atrium18.21 km