miklusovce

Chodník škriatka Mikluša

Kde bolo, tam bolo, niekde uprostred čarovného lesa, žil dobrý škriatok Mikluš. Zrejme týmito slovami by sa mohla začínať vaša výprava za dobrodružstvom, kde spoznávanie krásnej prírody je spestrené rozprávkovou atmosférou a množstvom zábavy nielen pre dospelých, ale hlavne pre deti.

Tento rozprávkový chodník nájdete v obci Miklušovce, neďaleko Prešova. Začiatok chodníka sa nachádza na hornom konci obce, hneď vedľa autobusovej zastávky. Tam vás už privíta prvá informačná tabuľa s popisom trasy. Celý rozprávkový chodník je mierne náročný, je dlhý asi 5 km a zdoláte ho asi za 1-1:30 hod.

Za tento čarokrásny a prekvitajúci les, ktorým rozprávkový chodník vedie, vďačia obyvatelia Miklušovies podľa príbehu práve tomuto roztomilému škriatkovi. Počas putovania vás bude sprevádzať príbeh škriatka Mikluša a ak budete mať trochu šťastia, možno ho aj uvidíte.

Za obcou sa chodník vnára do lesa, kde pokračuje stúpaním a cez lúku i hrebeň skál, kde má škriatok svoj domček a na najvyššom mieste je vyhliadka, kde škriatok sedí. Chodník následne znova pokračuje do tajomného lesa, kde už na vás čakajú hádanky na bystrosť zmyslov.

Zdatnejší turisti sa na rázcestí chodníka môžu rozhodnúť či svoju púť ukončia v dedine, alebo sa vydajú na dlhšiu trasa v smere na Klenov a odtiaľ na Roháčku.

 

Zdroj: https://www.kamnavylet.sk/sk/atrakcia/rozpravkovy-chodnik-skriatka-miklusa-miklusovce

 

 

 

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Turistická ubytovňa Mladosť13.96 km
Hotel Enchanté14.54 km
Garni Hotel TATRAMONTI***14.62 km
Kaštieľ Fričovce14.62 km
Garni Hotel VELICKÝ ZÁMOČEK14.62 km
Autokemping a Motorest Chminianska Nová Ves9.65 km
Villa Bella12.44 km
Turistická ubytovňa Mladosť13.96 km
Apartmány Style14.14 km
Hotel Lineas14.51 km