Cykloturistická trasa pamätihodnosťami okresu Stropkov

Cykloturistická trasa pamätihodnosťami okresu Stropkov

Cykloturistický chodník predstavuje okruh, ktorý začína a končí v meste Stropkov. Je dlhý 32 km a označený modrou značkou. Hlavná trasa vedie z mesta cez obce Chotča, Vyškovce a Tisinec s odkazmi na obce Veľkrop a Potoky. Nad Chotčou je vyznačená odbočka na prvú spomínanú obec, kde sa nachádza najväčší vojnový cintorín z prvej svetovej vojny na Slovensku. Najvyšším bodom trasy je vrch Kozia brada (471 m. n.m.), kde možno prespať v turistickej útulni. Neďaleko odtiaľ je spomínaná obec Potoky, v ktorej stojí drevený chrám z roku 1773. Je zaradený medzi národné kultúrne pamiatky.

Z vrchu Kozia brada vedie cyklotrasa do Tisinca. Kilometer pred dedinou možno navštíviť židovský cintorín s viac ako 1000 náhrobnými kameňmi, ktoré sú datované do obdobie od polovice 18. storočia. Trasa pokračuje cez Tisinec po ceste prvej triedy do Stropkova.

Cykloturistický chodník vedie po spevnených, ale aj lesných cestách. Okrem príjemného pobytu v prírode sa na nej dozviete zaujímavé informácie z histórie tohto regiónu. Ak sa chystáte zdolať tento stropkovský okruh s rodinou, nezabudnite navštíviť aj Park zvierat, Kaštieľ v Stropkove či vojnový cintorín, ktorý je súčasťou toho mestského. Vychutnať si môžete aj výhľady, ktoré ponúkajú dve vyhliadkové veže v okolí tohto mestečka.

POZRI TIEŽ:

Stropkov

Navštívte mesto Stropkov a jeho okolie, ktoré sa nachádza v severnej časti východného Slovenska, v údolí rieky Ondavy, v tzv. Stropkovskej brázde. Ponúka množstvo zaujímavých historických a kultúrnych pamiatok, športovo rekreačných služieb, viaceré možnosti pre rybolov či najväčší vojnový cintorín severovychodného Slovenska. Bohatú ponuku kultúrnych podujatí zastupuje Stropkovský jarmok a zo športových akcií sú to jazdecké preteky Stropkovská zlatá podkova.

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Marhaba – reštaurácia a pizzéria0.11 km
Penzión a reštaurácia Poľovníček0.60 km
Penzión u Pepina0.74 km
Penzión Nezábudka1.02 km
Hotel Ondava****1.39 km
Internát Teslák0.37 km
Penzión a reštaurácia Poľovníček0.60 km
Penzión u Pepina0.74 km
Penzión Nezábudka1.02 km
Hotel Ondava****1.39 km