Dinopark Tatry

Dinopark Tatry

Čo zažijete?
Nová prehliadka tajomných živočíchov, ktorí obývali našu Zem milióny rokov a zanechali svoje stopy aj vo Vysokých Tatrách. 250 miliónov rokov ležali v zabudnutí a dnes sa prebúdzajú, aby ste ich mohli obdivovať v novej unikátnej výstave v srdci Tatier. Vydajte sa na cestu do minulosti a preskúmajte život úžasných pravekých tvorov.

Dinopark Tatry má najväčšiu koncentráciu dinosaurov na meter štvorcový. Vďaka tomu sa môžete dozvedieť všetky zaujímavosti a skutočné poznatky o týchto tvoroch. Postavené je na mieste, kde kedysi žili. V Dinoparku dostanete koncentrovaný výklad tých najzaujímavejších vecí bez toho, aby ste sa s deťmi museli presúvať po veľkých trasách.

Čo vás čaká:
V Dinoparku vás Dinosprievodkyne zoznámia s najrýchlejším, najkrvilačnejším, ale aj najstarším a najväčšim dinosaurom, aký kedy na planéte žil. Uvidíte ich zblízka, ako by pred vami stáli živí. Naše dinosary síce žmurkajú, hýbu sa a často si aj schuti zarevú, ale báť sa ich nemusíte. Sú dobre vycvičené a poslúchajú na slovo. Príďte a dozviete sa veľa zaujímavého. Ak správne vyplníte kvíz, dostanete od nás malú odmenu. V rámci prehliadky je aj kino s filmom o T-rexíkových dobrodružstvách. Kino je určené pre našich najmenších divákov.

Dinosaury
10 dynamických modelov dinosaurov s realistickými zvukmi. Milovníkov dinosaurov privíta už pri vstupe obrovský Brachiosaurus. 10 veľjašterov môžete obdivovať vo vnútri v klimatizovaných priestoroch kupoly. Verný pohyb a realistické zvuky vdýchnu týmto pravekým zvieratám život a prebudia ich zo spánku.
Nielen že sa môžete s každým dinosaurom vyfotografovať, ale dozviete sa aj zaujímavé informácie o ich spôsobe života, stravovaní a dobe, v ktorej vládli Zemi.

Zoznámite sa s: Diplodocus, T-rex, Carnotaurus, Dilophosuarus, Wuershosaurus, Spinosaurus, Triceratops, Dimetrodon, Brachiosaurus

Nájdete tu: virtuálnu realitu, 2D kino, 2 skákacie hrady, 4 detské trampolíny a bufet s dino špecialitami. 

POZRI TIEŽ:

Kostol Najsvätejšieho Spasiteľa, Dolný Smokovec

Kostol Božského Spasiteľa stojí od roku 1890 v Dolnom Smokovci. Bol postavený pre potreby tatranských hostí, ako aj pre potreby rastúcej dolnosmokoveckej osady. V čase postavenia patril

 

 

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Miramonti Resort2.25 km
Reštaurácia Stodola Starý Smokovec2.45 km
Penzión KOLIBA2.49 km
Central Apartmány a Restaurant2.60 km
Penzión TATRAŠPORT ŽAMPA***2.60 km
Centrum Pod Lesom0.21 km
Penzión Podlesanka0.45 km
Apartmán Eric ****0.48 km
Penzión Chata Valaška0.81 km
Tília TATRY0.92 km