Galeria dobra hracka 4

Galéria Dobrá Hračka

Galéria Dobrá Hračka je interaktívnou detskou galériou, ktorá na ploche 500 m² ponúka múdre hranie pre rodinky s deťmi aj školské zájazdy.

V galérii sa nachádza  12 stanovíšť s povolaniami. Detičky si môžu vyskúšať prácu lekára, hasiča, aké je byť módnym návrhárom či archeológom. Na každom stanovišti ich čakajú hračky, ktoré sú prispôsobené konkrétnej profesii.

 Lekárske stanovište. Zdroj foto: Galéria dobrá hračka
Lekárske stanovište. Zdroj...

Lekárske stanovište sa pýši röntgenovou tabuľou, skutočným modelom ľudského tela a detským lekárskym vybavením. V hudobnom kútiku sa detičky vyšantia pri hre na klasických aj netradičných hudobných nástrojoch. Zahrajú si na bubnoch, gigantickom piáne, kalimbe, bubnovacích stoličkách.

Premávka v Dobrej Hračke býva často rušná, najmä kvôli dopravnému ihrisku, ktoré vedie celou galériou. Je plné križovatiek, priechodov pre chodcov a kruhových objazdov. Detičky si zajazdia na autíčkach a popri jazde sa hravo naučia základy cestnej premávky a význam dopravného značenia. Kto nerád šoféruje, môže sa zahrať na dopravného policajta a posvietiť si na cestných pirátov.

Dobrá Hračka nie je len o hre na povolania. Aby si deti stanovištia užili čo najviac, môžu spĺňať úlohy, ktoré sa s profesiami spájajú. Za každú splnenú úlohu získajú bod do pracovného listu a samozrejme, na záver ich čaká aj odmena. Detičky zbieranie bodov motivuje a s radosťou tak prejdú všetky stanovištia.

 Galéria dobrá hračka. Zdroj foto: Galéria dobrá hračka
Galéria dobrá hračka. Zdro...

Interaktívna rodinná galéria ponúka aj ďalšie atrakcie. Vesmírnu raketu, majestátnu loď a rúrofóny, ktoré slúžia na komunikáciu rovnako ako klasický telefón. Stačí zašepkať a človek na druhej strane rúrofónu vás počuje, akoby ste stáli priamo pri ňom. Neveríte? Príďte sa presvedčiť na vlastné uši.

 Dopravné ihrisko. Zdroj foto: Galéria dobrá hračka
Dopravné ihrisko. Zdroj foto...

Otváracie hodiny: denne od 9:00 do 18:00

Vstupné: 7€/hodina za dieťa a dospelú osobu

Vstup odporúčame rezervovať na www.dobrahracka.sk alebo telefonicky 0911 544 217

 

Pozri tiež:

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Hotel Kontakt0.51 km
Hotel Hubert **** Vital Resort9.38 km
Ranč Čajka11.36 km
Grand Hotel Kempinski High Tatras16.78 km
Koliba Studnička Vyšné Ružbachy25.58 km
Hotel Kontakt0.51 km
Grandhotel Praha0.91 km
CROCUS Kežmarské Žľaby3.46 km
Kúpele Nový Smokovec - Hotel Branisko6.20 km
Hotel Atrium6.20 km