sliezsky_dom

Sliezsky dom

Sliezsky dom je jedno z najvyššie položených miest na Slovensku, kde sa môžete dostať na bicykli. Zároveň ho cyklisti zaraďujú medzi top tri najťažšie stúpania v rámci našej krajiny a to po Smrekovici a Kráľovej holi. Trasa začína v Tatranskej Polianke a vedie po asfaltovom modrom značenom cyklochodníku. Sliezsky dom predstavuje pre cyklistov poriadnu výzvu. Odmenou vám však budú výhľady na Podtatranskú kotlinu, priľahlé Velické pleso a samozrejme Nízke Tatry.

Vychutnajte si jedinečné výhľady a krásu tatranskej prírody, zrelaxujte sa v najvyššie položenom horskom hoteli Sliezsky dom. Priamo pod Gerlachovským štítom, v nadmorskej výške 1 670 m n. m.. Vďaka svojej polohe je obľúbeným východiskovým miestom na nenáročné túry a prechádzky. Prístup je z Tatranskej Polianky, ktorá sa nachádza na magistrále medzi obcami Vyšné Hágy a Smokovce.

sliezsky_dom1

Základom vynikajúcej hotelovej kuchyne sú klasické tradičné jedlá pripravované netradičným spôsobom. Celoročne je hosťom k dispozícii hotelová reštaurácia, počas letnej sezóny otvárame v tesnej blízkosti hotela aj samoobslužnú reštauráciu Sliezsky domček a karavan.

sliezsky_dom2

Najvyššie položené wellness centrum na Slovensku poskytuje príležitosť na dokonalý odpočinok po celodennej túre či náročnom dni. Odpočinková zóna vás nadchne neopakovateľným výhľadom na Velické pleso.

sliezsky_dom3

Počas leta je v ponuke prenájom horských bicyklov, v zime vám zapožičiame snežnice, sánky a kompletnú skialpinistickú výbavu. Ak bude počas návštevy nášho hotela nepriaznivé počasie, máte k dispozícii biliard, stolný futbal, hernú konzolu a rôzne spoločenské hry v lobby bare. 

Informácie pre cyklistov

Lokalita: Sliezsky dom, Vysoké Tatry

Náročnosť: Hard

Dĺžka: 7 km

Čas: 1:09 h

Prevýšenie: ⇗ 695 m n. m. ⇘ 30 m n. m.

Začiatok: Tatranská Polianka 997 m n. m.

Koniec: Sliezsky dom 1 667 m n. m.

Povrch: Asfalt

Typ bicykla: Horský, Cestný

sliezsky dom

Rezervácia tu

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Sliezsky House ***0.00 km
Kurhotel TIVOLI***0.27 km
Hotel Atrium2.37 km
Hotel Villa Siesta***2.41 km
Hotel Palace Grand***2.92 km
Sliezsky House ***0.00 km
Kurhotel TIVOLI***0.27 km
Vila Marie1.22 km
Hotel Granit klimatické kúpele Tatranské Zruby1.25 km
Privát IVA2.04 km