Hunting Lodge low res

Kaštieľ Péchy, Lovecký dom & park

„Toskánsko Východu“ – Vidiecka rezidencia.

Kaštieľ Péchy a jeho Lovecký dom, stojaci uprostred nádherného trojhektárového anglického parku, je rodinné sídlo na východe Slovenska, ktoré po celé stáročia patrilo rodine Péchy. Lovecký dom postavil Georg von Péchy pred cca 100 rokmi pre rodinných blízkych. Dnes je znovu otvorený a pripravený poskytnúť neopakovateľné zážitky pri objavovaní klenotov regiónov Spiš a Šariš – gotických katedrál, barokových kaštieľov, starobylých pevností či drevených kostolíkov.

Salóny a hosťovské izby rezidencie ponúkajú súkromnú atmosféru. Vo veľkorysých priestoroch s vidieckou eleganciou sa budete v okamihu cítiť ako doma. Interiéry pripomínajú pokoj a pohodlie bývalého Gentry – Lifestyle.

Lovecký dom je vybavený štyrmi hosťovskými izbami a jedným rodinným apartmánom, ktorých súčasťou je vlastné sociálne zariadenie. Nájdete tu tiež dva salóny s kozubmi, vlastnými knižnicami a hudbou, elegantnú jedáleň, vínnu pivnicu, japonskú izbu na wellness, saunu, priestrannú kuchyňu či slnečné terasy. Jedinečné interiéry sú vybavené masívnym dreveným nábytkom, ktorý zhotovili miestni remeselníci.

Veľkorysý trojhektárový priestor a množstvo aktivít ponúka park Kaštieľa Péchy. Veľkolepý dvestoročný červenolistý buk, smutné vŕby nad potokom, romantický ovocný sad a vôňa ruží budú vašimi spoločníkmi.

 

Zdroj: www.historickehotelyslovenska.sk 

Titulná foto: www.pechycastle.com

 

POZRI TIEŽ:

Jaskyňa Zlá diera

V pieskovcovom pohorí Bachureň, pri obci Lipovce, sa nachádza chránená prírodná pamiatka jaskyňa Zlá diera, známa aj ako Lipovecká jaskyňa.

Lačnovský kaňon

Lačnovský kaňón je malebnou rokľovitou tiesňavou v severovýchodnej časti Braniska medzi obcami Lipovce a Lačnov, ktorú vyhĺbil Lačňovský potok. Je dlhá asi 2 km, má strmé svahy a

Hrad Šariš

Šarišský hrad patrí k najrozsiahlejším stredovekým hradom na Slovensku. Jeho celková zastavaná plocha prevyšuje 2,7 hektára. Je postavený na Šarišskom vrchu nad mestečkom

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Hotel Torysa ***8.49 km
Hoský hotel Šport Lysá11.04 km
Hotel Javorná11.04 km
Hotel Šomka **11.04 km
Bowling u Piťa12.01 km
Kaštieľ Péchy0.02 km
Hotel Torysa ***8.49 km
Hoský hotel Šport Lysá11.04 km
Hotel Javorná11.04 km
Hotel Šomka **11.04 km