Kociarove muzeum Pavla Balaza 2019

Kočiarové múzeum Pavla Baláža

Kočiarové múzeum Pavla Baláža je jedinečné múzeum, ktoré zaujme nielen dospelých, ale aj deti. V múzeu môžete vidieť rôzne druhy kočov z rôznych období.

Tohto času obsahuje zbierka múzea 30 kusov rôznych kočiarov a saní a množstvo iného materiálu, napríklad sedlá z prvej a druhej svetovej vojny, anglické postroje šľachticov Bornemiszovcov, ktorí sa zaslúžili o založenie jazdectva pod Tatrami alebo poprsné pohrebné postroje na štvorzáprah grófa Andrassyho.

Vstup do múzea je zdarma, respektíve dobrovoľný, a to po telefonickej dohode, denne. Pútavým rozhovorom sa môžete oboznámiť s každým kočiarom zbierky a na požiadanie je možné zhliadnuť ručnú výrobu kočiarových postrojov.

 

Zdroj: OOCR Vysoké Tatry – Podhorie

Titulná foto: www.kociarovemuzeum.webnode.sk

 

POZRI TIEŽ:

Poprad

Vstupná brána do Vysokých Tatier. Aj takto prezývajú mesto Poprad, kde nájdete mnoho príležitostí ako si spríjemniť čas. Tatranská galéria Sídli v b...

Kostol sv. Kataríny Alexandrijskej, Veľká Lomnica

Najvýznamnejšou pamätihodnosťou v obci Veľká Lomnica je Kostol sv. Kataríny Alexandrijskej, Panny a Mučenice, z prvej polovice 13. storočia. Interiér kostola je zdobený nástennými

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Hotel AGRO **2.54 km
Salaš Goralský dvor2.62 km
Hotel Sobota***3.81 km
Apartmány Village3.92 km
Hotel International****4.79 km
Hotel AGRO **2.54 km
Wild Park, Veľká Lomnica2.60 km
Vila Mlynica2.67 km
Privát Svišť2.82 km
Tatraview House3.05 km