Kociarove muzeum Pavla Balaza 2019

Kočiarové múzeum Pavla Baláža

Kočiarové múzeum Pavla Baláža je jedinečné múzeum, ktoré zaujme nielen dospelých, ale aj deti. V múzeu môžete vidieť rôzne druhy kočov z rôznych období.

Tohto času obsahuje zbierka múzea 30 kusov rôznych kočiarov a saní a množstvo iného materiálu, napríklad sedlá z prvej a druhej svetovej vojny, anglické postroje šľachticov Bornemiszovcov, ktorí sa zaslúžili o založenie jazdectva pod Tatrami alebo poprsné pohrebné postroje na štvorzáprah grófa Andrassyho.

Vstup do múzea je zdarma, respektíve dobrovoľný, a to po telefonickej dohode, denne. Pútavým rozhovorom sa môžete oboznámiť s každým kočiarom zbierky a na požiadanie je možné zhliadnuť ručnú výrobu kočiarových postrojov.

 

Zdroj: OOCR Vysoké Tatry – Podhorie

Titulná foto: www.kociarovemuzeum.webnode.sk

 

POZRI TIEŽ:

Poprad

Vstupná brána do Vysokých Tatier. Aj takto prezývajú mesto Poprad, kde nájdete mnoho príležitostí ako si spríjemniť čas. Tatranská galéria Sídli v b...

Kostol sv. Kataríny Alexandrijskej, Veľká Lomnica

Najvýznamnejšou pamätihodnosťou v obci Veľká Lomnica je Kostol sv. Kataríny Alexandrijskej, Panny a Mučenice, z prvej polovice 13. storočia. Interiér kostola je zdobený nástennými

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Ranč Čajka7.61 km
Hotel Kontakt9.18 km
Hotel Hubert **** Vital Resort9.55 km
Grand Hotel Kempinski High Tatras20.10 km
Koliba Studnička Vyšné Ružbachy28.55 km
Grandhotel Praha9.11 km
Hotel Kontakt9.18 km
Hotel Hubert **** Vital Resort9.55 km
Kúpele Nový Smokovec - Hotel Branisko10.25 km
Hotel Atrium10.25 km