KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka

KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka

Navštívte areál liečebných a klimatických KÚPEĽOV ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka. Niekoľko oddychových a športových zón s voľnočasovými aktivitami si užijú návštevníci v každom veku, prípadne je možné využiť aj služby Kúpeľnej Reštaurácie alebo si oddýchnuť absolvovaním liečebných a relaxačných procedúr.

Tí menší sa vybláznia na detskom ihrisku s trampolínou alebo na veľkej lanovej pyramíde. Ak máte radi kolektívne športy, tak k dispozícii je volejbalové i minifutbalové ihrisko. Svoju šikovnosť, obratnosť, vytrvalosť či um preveríte taktiež na bedmintonovom ihrisku, pri hre petangu, ruských kuželkách a veľkom šachu. Kondíciu preveria vonkajšie fitness stroje a osvieženie zaiste poskytne vonkajší bazén s protiprúdom.

Celkový zážitok z krásneho prostredia dotvára kúpeľný park s bylinkovou a kvetinovou záhradkou, načerpanie pokoja a duchovnej sily pri kaplnke Matky Ustavičnej Pomoci alebo absolvovanie unikátu v širokom okolí – vonkajšej Kneipp terapie s balančným chodníkom.

 Balančný chodník v Kúpeľoch Červený Kláštor Smerdžonka. Foto: OOCR Severný Spiš Pieniny
Balančný chodník v Kúpeľ...

Kneipp terapia je vodoliečebná otužovacia procedúra založená na pôsobení rozdielu tepla a chladu. Pomalé chodenie v studenej vode v kombinácii s vysokým zdvíhaním nôh (ako bocian) spôsobuje dráždenie termoreceptorov chodidla. Terapia pôsobí priaznivo na látkovú výmenu, zlepšuje krvný obeh, tonizuje svaly a prispieva k otužovaniu organizmu. Prechod cez vodu plynule nadväzuje na balančný chodník.

Keď už budete v kúpeľoch, tak určite nevynechajte ani ochutnávku zdravej minerálnej a liečivej vody Smerdžonka priamo z prameňa.

 

Titulná foto: OOCR Severný Spiš Pieniny

 

POZRI TIEŽ:

Múzeum Červený Kláštor

Kláštor kartuziánov v malebných Pieninách ukrýva gotické skvosty a hodnotné expozície. Možno tu vidieť i mimoriadne vzácny herbár "lietajúceho mnícha" Cypriána z roku 1766.

Prielom Dunajca (Pieniny)

Prielom Dunajca je jednou z chránených zón Pieninského národného parku a jedným z obľúbených turistických cieľov okolia Červeného Kláštora.

Pieninský národný park

Územie Pienin bolo vyhlásené za národný park v roku 1967, ale už v roku 1932 prielomová dolina Dunajca s priľahlými lesmi bola vyhlásená za Slovenskú prírodnú rezerváciu v

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Kúpele Červený Kláštor – Smerdžonka0.03 km
Goralská reštaurácia u Petríka1.18 km
Penzión Pltník1.18 km
Bath Red Monastery - Smerdžonka1.26 km
Ubytovanie v Kláštore Kartuziánov1.55 km
Kúpele Červený Kláštor – Smerdžonka0.03 km
Privát Sokolica0.66 km
Obecný penzión Červený Kláštor1.11 km
Penzión Pltník1.18 km
Bath Red Monastery - Smerdžonka1.26 km