KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka

KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka

Navštívte areál liečebných a klimatických KÚPEĽOV ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka. Niekoľko oddychových a športových zón s voľnočasovými aktivitami si užijú návštevníci v každom veku, prípadne je možné využiť aj služby Kúpeľnej Reštaurácie alebo si oddýchnuť absolvovaním liečebných a relaxačných procedúr.

Kupele Cerveny Klastor - Smerdzonka S

Tí menší sa vybláznia na detskom ihrisku s trampolínou alebo na veľkej lanovej pyramíde. Ak máte radi kolektívne športy, tak k dispozícii je volejbalové i minifutbalové ihrisko. Svoju šikovnosť, obratnosť, vytrvalosť či um preveríte taktiež na bedmintonovom ihrisku, pri hre petangu, ruských kuželkách a veľkom šachu. Kondíciu preveria vonkajšie fitness stroje a osvieženie zaiste poskytne vonkajší bazén s protiprúdom.

Celkový zážitok z krásneho prostredia dotvára kúpeľný park s bylinkovou a kvetinovou záhradkou, načerpanie pokoja a duchovnej sily pri kaplnke Matky Ustavičnej Pomoci alebo absolvovanie unikátu v širokom okolí – vonkajšej Kneipp terapie s balančným chodníkom.

Balančný chodník_Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka_Zdroj: OOCR Severný Spiš Pieniny

Kneipp terapia je vodoliečebná otužovacia procedúra založená na pôsobení rozdielu tepla a chladu. Pomalé chodenie v studenej vode v kombinácii s vysokým zdvíhaním nôh (ako bocian) spôsobuje dráždenie termoreceptorov chodidla. Terapia pôsobí priaznivo na látkovú výmenu, zlepšuje krvný obeh, tonizuje svaly a prispieva k otužovaniu organizmu. Prechod cez vodu plynule nadväzuje na balančný chodník. Účinok chôdze na boso po rôznych druhoch povrchu spočíva v stimulácii receptorov (nervových zakončení) chodidla a následnej reflexnej reakcii svalov celého tela. Procedúra pozitívne vplýva na udržiavanie kĺbovej stability a balančnej funkcie organizmu.

Keď už budete v kúpeľoch, tak určite nevynechajte ani ochutnávku zdravej minerálnej a liečivej vody Smerdžonka priamo z prameňa.

 

POZRI TIEŽ:

Múzeum Červený Kláštor

Kláštor kartuziánov v malebných Pieninách ukrýva gotické skvosty a hodnotné expozície. Možno tu vidieť i mimoriadne vzácny herbár "lietajúceho mnícha" Cypriána z roku 1766.

Prielom Dunajca (Pieniny)

Prielom Dunajca je jednou z najkrajších prírodných rezervácii v Európe. V dĺžke 8,5 km ho vymodelovala rieka Dunajec v podloží pieninského úseku bradlového pásma. Údolie rieky je tu

Pieninský národný park

Územie Pienin bolo vyhlásené za národný park v roku 1967, ale už v roku 1932 prielomová dolina Dunajca s priľahlými lesmi bola vyhlásená za Slovenskú prírodnú rezerváciu v

KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Reštaurácia KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka0.04 km
Koliba Studnička Vyšné Ružbachy14.18 km
Hotel Kontakt26.28 km
Ranč Čajka29.10 km
Koliba Studnička Vyšné Ružbachy14.18 km
Wellness Grandhotel Strand Vyšné Ružbachy14.18 km
CROCUS Kežmarské Žľaby23.34 km
Hotel Kontakt26.28 km
Grandhotel Praha27.28 km