Lekarsky rodinny singletrack - zdroj www.visitbardejov.sk_2019

Lekársky rodinný SINGLETRACK

Bardejovské Kúpele sú okrem liečivej minerálnej vody známe aj krásnou prírodou a mnohými turistickými trasami. Milovníci cyklistiky ocenia horskú cyklotrasu, ktorá má dĺžku 1 330 m a prevýšenie 60 výškových metrov. Lekársky singletrack začína na hornom konci skôr postavenej Kyslíkovej dráhy a plynule stúpa nad kúpele k altánku.

Rodinný singletrack je širší, než sú bežné cyklotrasy. Je súčasťou liečivých trás nazvaných podľa prameňov, vďaka ktorým sú Bardejovské Kúpele známe. Cyklotrasa má nenáročný profil a tvarovaný prírodný povrch. Nachádza sa v malebnej prírode a je skvelým tipom na výlet pre rodiny s deťmi.

Spolu s výstupovou trasou Čerešenka a zjazdovou trasou Napoleon tvoria 4 610 m dlhý súbor cyklotrás. Lekársky singletrack je svojím nenáročným profilom bez prekážok určený pre celé cyklistické rodiny.

Zdroj textu a titulnej foto: OOCR ŠARIŠ BARDEJOV

 

POZRI TIEŽ:

Singletrack prepojí Bardejov a Bardejovské Kúpele

Plynulé prepojenie Bardejovských Kúpeľov s mestom Bardejov prinesie nový turistický singletrack HERKULES pre cyklistov i peších.

Na rozhľadni Kamenná Hora Bardejov pribudli atrakcie

Na rozhľadni Kamenná Hora Bardejov pribudli náučné tabule a ohnisko Rodičia s deťmi si od začiatku roka 2018 užívajú ďalšiu atrakciu regiónu Bardejov a okolia. Cieľom ich výletov sa

Vyskúšajte si na bicykli Napoleona a kyslíkovú cestu

BARDEJOV (7. 12. 2016) - V okolí Bardejovských Kúpeľov dokončili druhú etapu liečivých singletrackov. Vznikla tak nová turistická trať pre cyklistov a peších. Nová trasa nesie