lesnicke-sedlo

Lesnické sedlo

Nezabudnuteľný pohľad na okolité obce a prírodu Pienin ponúka Lesnické sedlo. Na severnej strane môžete vidieť Malé Pieniny, na tej južnej Spišskú Maguru, počas pekného počasia aj Vysoké Tatry.

Sedlo nájdete na východnom okraji Pienin, z obce Veľký Lipník sa tam dostanete smerom na obec Lesnica. K sedlu vedie štátna cesta, ktorou sa viete dostať až k prielomu Lesnického potoka. Na mieste sa nachádza malé parkovisko s lavičkami i prístreškom, a tiež malý bufet s občerstvením.

Sedlom vedie červená turistická značka, ktorou sa dostanete cez Haligovské skalky - Palšna (889) až do Červeného Kláštora. Žltá značka vedie na sever do sedla pod Šľachovky (Wysoki Wierch 899).

Neváhajte spoznávať krásu severného Spiša a Pienin. Jeden deň vám na to nestačí.

 Večer v Lesníckom sedle. Foto: Ľuboš Balažovič, fotosúťaž Choď a foť 2016
Večer v Lesníckom sedle. Fo...

Pozri tiež:

Haligovské skaly

Haligovské skaly s rozlohou 63 hektárov sa nachádzajú v prostredí Národného parku Pieniny. Vápencové hrebene, ktoré sa týčia 300 metrov nad údolím potoka Lipník ponúkajú

Múzeum Červený Kláštor

Kláštor kartuziánov v malebných Pieninách ukrýva gotické skvosty a hodnotné expozície. Možno tu vidieť i mimoriadne vzácny herbár "lietajúceho mnícha" Cypriána z roku 1766.

Prielom Lesnického potoka

Prielom Lesnického potoka v nadmorskej výške 1050 m n. m. s rozlohou 31,9 ha patrí medzi chránené prírodné rezervácie v prostredí Pieninského národného parku. Autorom prírodnej

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Chata PIENINY***4.21 km
Goralský dvor - Haligovce4.34 km
Kúpele Červený Kláštor5.26 km
Ubytovanie v Kláštore Kartuziánov5.95 km
Goralská reštaurácia u Petríka6.43 km
Chata PIENINY***4.21 km
Goralský dvor - Haligovce4.34 km
Kúpele Červený Kláštor5.26 km
Privát Sokolica5.84 km
Ubytovanie v Kláštore Kartuziánov5.95 km