Lesný náučný chodník Herlica. Foto: OOCR Horný Zemplín a Horný Šariš

Lesný náučný chodník Herlica aj s rozhľadňou

Lesný náučný chodník Herlica, ktorý sa nachádza nad obcou Petrovce vo Vranovskom okrese, ponúka okrem spoznávania lesníctva a prírody aj náhľad do obdobia druhej svetovej vojny a partizánskeho odboja.

Z dediny sa k nemu dá dostať aj autom – vedie tam totiž asfaltová cesta. Mohutnú drevenú vstupnú bránu nemožno prehliadnuť.

Na trase chodníka Herlica sa nachádza zemlianka, bunker i rozhľadňa, z ktorej sa dá pozorovať nádherná prírodná scenéria. Rovnaká možnosť sa naskytá aj pri ďalšej zastávke na vyhliadke pod Lysou.

20190429_134116727_iOS

Čas na oddych ponúkajú studničky, ohniská či lavičky. Chodníky sú dobre udržiavané a značené.

Dĺžka trasy lesného náučného chodníka Herlica predstavuje dokopy cca 9 km s prevýšením 160 metrov. Vďaka svojej strednej náročnosti je vhodná aj pre rodiny s deťmi.

 

Zdroj textu a titulnej foto: OOCR Horný Zemplín a Horný Šariš

 

POZRI TIEŽ:

Kaštieľ Hanušovce nad Topľou

Miesto, kde sa vrátite v čase o 30 000 rokov späť! Päť obydlí archeoparku predstavuje päť období od praveku do včasného stredoveku. V kaštieli sídli múzeum s rôznymi expozíciami.

Slovenské opálové bane

Krásne opály zo Slovenských opálových baní, ktoré sa nachádzajúcich na východnom Slovensku medzi obcami Červenica a Zlatá Baňa obdivuje celý svet a dnes sú banské diela vychytenou

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Reštaurácia u Hricka4.52 km
Penzión Eden5.59 km
Penzión Farmer11.44 km
Ranč Zaľubova12.02 km
Motorest Čepcov12.28 km
Penzión Eden5.59 km
Penzión Farmer11.44 km
Ranč Zaľubova12.02 km
Hotel Polo13.84 km
Villa Plaza Boutique Hotel & Spa****13.88 km