Lesopark Dukla Svidník

Lesopark Dukla Svidník

Ste fanušikmi dlhých prechádzok v prírode? Alebo skôr preferujete miesto na prežitie voľného času s blízkymi, relax a oddych? Skvelým tipom na výlet je navštíviť Lesopark Dukla Svidník.

Okrem krásneho prostredia môžu turisti využiť aj táboriská s možnosťou na opekanie. Náučné chodníky sú obľúbenou alternatívou na relax a prechádzky. Miesto je vhodné na trávenie voľného času s rodinou a priateľmi počas celého roka. Lesoparky majú charakteristiku prímestského lesa, ktorý je kombináciou prvkov klasického lesa a mestského parku a zväčša sú vybudované na okraji miest. Lokalita je vhodná na relaxáciu, oddych, športové aktivity, cyklistické aktivity, ale prostredie spĺňa aj estetické prvky.

Lesopark Dukla Svidník má niekoľko okruhov a prechádzku si každý môže prispôsobiť svojím možnostiam a potrebám. Dĺžka malého okruhu parku meria 1,3 km, veľký okruh je o kilometer dlhší. Cestu lesoparkom Vám oživia informačné tabule s užitočnými informáciami o zveri, stromoch, rastlinách, hubách či vtákoch v danom regióne. Informačné tabule sa nachádzajú na ôsmich miestach v prostredí lesoparku. K dispozícií je aj parkovisko. Lesopark Dukla Svidník prešiel v uplynulých rokoch obnovou a revitalizáciou. Pribudli nové altánky, lavičky, opravené boli ohniská, nové nátery, drevené prvky. Zrevitalizovaný bol náučný chodník. Lokalita je príjemným miestom na oddych a priestorom na strávenie voľného času pre rodiny s deťmi.

lesoparkk Dukla pri Svidníku

Dĺžka trasy: 2,3 km (veľký okruh)            1,3 km (malý okruh)      
Trvanie: 1:30 h (veľký okruh)                   0:50 h (malý okruh)

Prevýšenie: ⇗ 60 m n. m. ⇘ 30 m n. m.
Prístup: peši, bicykel - ????‍♀️ stredne náročné, detský kočiar (športový) - v čase sucha, bezbariérový prístup - v čase sucha (po daždi blatistý terén)
⇒ MAPA


Zdroj a foto: https://www.svidnik.sk/tipy-na-vylet.html

POZRI TIEŽ:

Svidník

Navštívte mesto duší padlých vojakov, kde budete môcť vidieť miesta, kde prebiehali boje počas II. svetovej vojny. Na mieste bojov sa nachádza v súčasnosti niekoľko pamätníkov a časť pôvodného zachovaného vojenského arzenálu.

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Royal restaurant & pizzeria0.10 km
Reštaurácia Martin0.39 km
Famb restaurant & Cocktail bar0.84 km
Venti 200.85 km
Sportcentrumsk0.98 km
Stavbet1.15 km
Hotel Ondava****12.48 km
Penzión u Pepina12.85 km
Penzión a reštaurácia Poľovníček12.98 km
Internát Teslák13.70 km