Historická radnica (sídlo Šarišského múzea), Bardejov. Foto: Jano Štovka (MQEP)

Letný vlak Košice - Prešov - Bardejov

V Prešovskom kraji je veľkým lákadlom letný vlak na trase Košice - Kysak - Prešov – Bardejov. Regionálny expres premáva počas leta 2023 každú druhú sobotu a nedeľu v termínoch:

  • júl - 1., 2., 15., 16., 29., 30.
  • august - 12., 13., 26., 27.

Odchody

8.27

Košice

19.19

8.46

Kysak        

19.06

9.34

Prešov            

18.37

9.44

Kapušany   

18.17

10.02

Raslavice    

17.58

10.26

Bardejov

17.33

Letný vlak vyráža z mesta Košice a potom putuje ďalej cez Kysak do Prešovského kraja. Turisti, ktorí majú záujem spoznávať Prešovský kraj už počas cesty do Bardejova, si môžu vybrať z nasledovných zastávok: 

➡️ Zastávka v Prešove 

Metropolou severovýchodného Slovenska, ktoré v sebe skrýva jedinečnosť a kultúrnu zmes Slovákov, Poliakov, Ukrajincov a Rusínov, je Prešov, mesto s bohatou minulosťou a dynamickou súčasnosťou. S počtom obyvateľov približne 90 000 je Prešov tretie najväčšie mesto na Slovensku. V Prešove okrem kultúry nájdete možnosti na aktívny oddych či príjemné prechádzky.

Kúpiť lístok 

 Konkatedrála sv. Mikuláša. Foto: Tibor Šarišský Photography
Konkatedrála sv. Mikuláša....

➡️ Zastávka v Kapušanoch 

Len niekoľko kilometrov od Prešova, v obci Kapušany, stojí zrúcanina Kapušianskeho hradu. Oku návštevníka určite neunikne, pretože svojou polohou na kopci Zámčisko je viditeľný aj z okolitých dedín.

Kúpiť lístok 

 Kapušiansky hrad. Foto: KOCR SVS
Kapušiansky hrad. Foto: KOCR...

➡️ Zastávka v Bardejove 

Pýchou nielen Šariša, ale aj celého Slovenska je starobylý BARDEJOV, ktorý patrí bezpochyby medzi najkrajšie slovenské mestá. Právom ho v roku 2000 zaradili do Zoznamu svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Bardejov sa tiež hrdí prívlastkom najgotickejšie mesto Slovenska.

 Bardejov. Foto: OOCR Šariš Bardejov
Bardejov. Foto: OOCR Šariš...

Pozri tiež:

Bardejovské Kúpele

Najväčším bohatstvom Bardejovských kúpeľov sú prírodné liečivé minerálne vody, ktoré svojím zložením patria medzi najvýznamnejšie v Európe. Bardejovská minerálna voda

Bardejov (UNESCO)

Meštianske domy, radnica, Bazilika minor sv. Egídia, maľovaný dom, socha kata a množstvo ďalších zaujímavostí na každom kroku...

Drevený kostol, Hervartov (UNESCO)

Najstarší drevený kostol na Slovensku, postavený v 15. storočí z červeného smreka. V každom storočí pribudli v kostolíku nové prvky výzdoby, k najcennejším patria nástenné maľby.

Hrad Zborov

Gotický hrad postavili na prelome 13. a 14. storočia ako ochranu obchodnej cesty do Poľska. K hradu vedie aj trasa cez alej prastarých dubov.

Body výletu