Bohemia

Loď Bohemia - Domaša

Loď Bohemia píše svoj príbeh. V roku 2019 sa vydala na svoju strastiplnú cestu z Prahy na Domašu dlhú viac ako 3500 kilometrov. Po riekach a kanáloch preplávala stovkami miest a obcí cez sedem štátov Európy, aby zakotvila na Domaši, kde robí radosť ľuďom. Staňte sa aj Vy súčasťou príbehu lode Bohemia, ktorý pokračuje. 

Počas náučnej plavby sa dozviete množstvo informácií o histórii vodného diela v kontexte doby. Program je vhodný pre všetky vekové kategórie. Hovorené slovo striedajú autentické zvuky z dôb minulých, ale aj hudba vystihujúca obdobie vo vtedajšom Československu a neskôr v samostatnom Slovensku.

Dozviete sa aj, ako vznikol názov Domaša, koľko stála výstavba vodného diela, čo prežívali ľudia, ktorí opúšťali svoje domovy, ako to bolo počas Pražskej jari, ako za čias normalizácie, aký vývoj nastal po Nežnej revolúcii a rozdelení Československa, ako skončili výletné lode plávajúce po Domaši, ale spoznáte aj víziu rekreačnej oblasti na najbližšie roky.  

bohemia vecer

Plavba trvá približne 1 hodinu a 15 minút, plávame z rekreačnej oblasti Domaša Dobrá v smere na Valkov, následne sa loď vracia až k priehradnému múru a prichádza späť do prístavu. 

Súkromné náučné plavby 

Sú to privátne plavby pre skupiny osôb bez ostatnej verejnosti. V prípade záujmu o súkromné náučné plavby nás kontaktujte a spolu s Vami nájdeme vhodné riešenie. 

Zdroj textu a foto: www.plavbydomasa.sk

POZRI TIEŽ:

Vodná nádrž Veľká Domaša

V Ondavskej vrchovine sa nachádza zelená perla východného Slovenska – Veľká Domaša. Vodná nádrž slúži na reguláciu prítokov vôd do Východoslovenskej nížiny, zásobuje

 

 

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Penzión Goral2.99 km
Motorest Alpina 4.39 km
Hotel Šport5.22 km
Motorest Breznica11.16 km
Penzión s reštauráciou Čičva12.78 km
Garden Hotel Domaša ***1.51 km
Ubytovanie v okolí Domaše2.23 km
Penzión Goral2.99 km
Kemp Tíšava4.11 km
Motorest Alpina 4.39 km