svit_lopušná_dolina_skichem_148867

Lyžiarske stredisko - Lopušná dolina

V Lopušnej doline sa nachádzajú tri zjazdovky – LOPUŠNÁ DOLINA, SKITATRY a SNOWPARK. Terény rôznej náročnosti rámci jednotlivých zjazdoviek ponúkajú jedinečné výhľady na Vysoké Tatry. Lyžiarske strediská ležia vo vzdialenosti 4 km od Svitu a 11 km od Popradu. Všetky zjazdové trate v stredisku sú vybavené technickým zasnežovaním.

Svah LOPUŠNÁ DOLINA – DETSKÝ v Lopušnej doline je samostatná malá zjazdovka o dĺžke cca 100 m. Nachádza sa hneď vedľa hlavného svahu LOPUŠNÁ DOLINA. Je to modrý, veľmi mierny a úplne nenáročný terén bez bubnov. Má vlastný detský vlek. Nočné lyžovanie sa neprevádzkuje. Sneh je aj tu pravidelne upravovaný ratrákom a podľa potreby doplňovaný snežnými delami. Tento priestor je vhodný pre úplných začiatočníkov. Učia sa tu deti aj dospelí, všetci ktorí potrebujú zvládnuť základy lyžovania.

Svah SKITATRY v Lopušnej doline má dĺžku cca 1100 m a najkrajší výhľad na Vysoké Tatry a Kozie chrbty zároveň. Ide o náročnú, v hornej tretine veľmi prudkú zjazdovku takmer bez bubnov. Okrem Vysokých Tatier ide o jedinú čiernu zjazdovku v okolí. Terén je náročný, v hornej tretine čierny, zvyšok trate je červený. Sneh je na celom svahu pravidelne upravovaný ratrákom a podľa potreby doplňovaný umelým zasnežovaním.

Svah SNOWPARK v Lučivnej má dĺžku cca 550 m.  Ide o veľmi širokú, miernu zjazdovku bez bubnov. Terén je nenáročný, v hornej tretine modrý, v strednej tretine príjemne červený a v spodnej tretine opäť modrý. Sneh je na celom svahu pravidelne upravovaný ratrákom a podľa potreby doplňovaný umelým zasnežovaním.

Pozri tiež:

Skicentrum Ždiar – Strednica

Lyžiarske stredisko Ždiar - Strednica sa nachádza v regióne Vysoké Tatry. Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 967 m n. m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Garni Hotel TATRAMONTI***0.00 km
Penzión Opál0.00 km
Hotel AVALANCHE***0.00 km
Penzión u Šimona0.00 km
Garni Hotel VELICKÝ ZÁMOČEK0.00 km
Garni Hotel TATRAMONTI***0.00 km
Garni Hotel VELICKÝ ZÁMOČEK0.00 km
Penzión Opál0.00 km
Penzión Begalka ***0.00 km
Hotel AVALANCHE***0.00 km