parihuzovce, Zdroj onthesnow.sk
Lyžovanie. Foto: melanieschamboeck0, Pixabay, Pixabay License

Lyžiarske stredisko Parihuzovce

Lyžiarsky areál Parihuzovce je jediným v regióne Zemplín. Nachádza sa 17 km severovýchodne od Sniny v pohorí Vihorlatské vrchy. Základná stanica je v nadmorskej výške 420 m n. m. a najvyššie položený bod vo výške 620 m n. m.

Lyžiarska sezóna sa v stredisku Parihuzovce začína v decembri a trvá do marca. Celková dĺžka zjazdoviek je 3 km, pričom z nich je 0,5 km umelo zasnežovaných.

V stredisku sú prevádzkované dva vleky s dĺžkou 650 a 350 m s celkovou prepravnou kapacitou 1450 osôb za hodinu, ktoré obsluhujú jednu čiernu, jednu červenú a dve modré zjazdovky. Technické zasnežovanie pokrýva modré zjazdovky. Prevýšenie upravovaných terénov dosahuje 200 metrov. Vhodná kombinácia obtiažnosti terénov umožňuje využitie strediska lyžiarmi začiatočníkmi ako aj skúsenými lyžiarmi. Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek, ktorý sa nachádza v areáli strediska.

Pre priaznivcov bežeckého lyžovania je v rámci strediska k dispozícii 10 km udržiavaných tratí. V okruhu 300 metrov od vlekov sa nachádza 120 bezplatných parkovacích miest pre návštevníkov lyžiarskeho strediska.

POZRI TIEŽ:

Krypta v Osadnom

Turistov zo všetkých kútov Slovenska, ale i sveta, čoraz viac láka unikát nachádzajúci sa v obci Osadné, v sninskom okrese. Ide o kryptu vojakov z 1. svetovej vojny, ktorí padli v neľahkých bojoch v okolitých oblastiach.

Vodárenská nádrž Starina

Na území Národného parku Poloniny leží vodná nádrž Starina. Nádrž zásobuje pitnou vodou takmer celé východné Slovensko a je najväčšou nádržou na pitnú vodu v strednej Európe. Okrem toho znižuje

Drevený chrám, Jalová

Východ Slovenska je okrem množstva zaujímavostí známy aj veľkým počtom drevených chrámov. Gréckokatolícky drevený chrám svätého Juraja v Jalovej pochádzajúci z roku 1792...

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Reštaurácia Rozkvet13.28 km
Reštaurácia Minos13.83 km
Hotel Kamei ***14.00 km
Penzión Adria14.12 km
Penzión a reštaurácia Euroharmen14.15 km
Turistická ubytovňa Borovka4.82 km
Villa GOLD5.60 km
Turistická ubytovňa Obecný dom Stakčín12.57 km
Ubytovanie Daniela Fridrichová13.02 km
Turistická ubytovňa - Bytové družstvo13.28 km