Nova kabina Bachledka, Zdroj: Bachledka Ski&Sun

Bachledka Ski & Sun

Rodinné horské stredisko BACHLEDKA Ski & Sun sa nachádza sa na hrebeni Spišskej Magury s nádherným výhľadom na panorámu Belianskych Tatier, len 30 km severne od mesta Poprad. Ponúka slovenský unikát – možnosť lyžovať v troch dolinách z rôznych svetových strán a výbornú rodinnú lyžovačku s celosezónnou garanciou snehu.

Stredisko je súčasťou skupiny TatrySki, ktorá spája 9 lyžiarskych stredísk a klzísk v okolí Tatier na Slovensku i v Poľsku, v ktorých je možné lyžovať na jeden skipas. Spoločné lístky sú 1-dňové a dlhšie. Návštevníci tak majú možnosť lyžovať takmer na 40 km zjazdoviek a využívať až 45 lanoviek a vlekov.

Umelo zasnežovaných je v stredisku až 6 km zjazdoviek. Lyžiarom je k dispozícii 4-sedačka Jezersko, novinka tejto sezóny 10-miestna Gondola Bachledova dolina, 5 vlekov, 9 zjazdoviek v dĺžke takmer 9 km, a to vo všetkých stupňoch náročnosti, ako aj 20 km bežeckých tratí. Samozrejmosťou je večerné lyžovanie, lyžiarska škola, ski-servis, požičovňa lyžiarskej výstroje, parkovanie a ski-bus, ktorý bude zvážať lyžiarov v Ždiari a Jezersku.

Samozrejmosťou je večerné lyžovanie, požičovňa lyžiarskeho výstroja, stravovacie zariadenia priamo na svahu, bezplatné parkovanie a ski-bus

Dva detské ski areály, lyžiarska škôlka, jazda na snowraftingu, preteky na meranej slalomovej dráhe i osvetlené klzisko vyčaria úsmev na tvári všetkých malých návštevníkov.

Nova kabina Bachledka, Zdroj: Bachledka Ski&Sun

Ďalšou novinkou zimnej sezóny je nová lyžiarska škola s tímom licencovaných inštruktorov, ktorí sa budú tešiť na svojich žiakov, ktorým predvedú čaro svišťania zasneženým svahom.

Okrem lyžovania sa v troch navzájom prepojených dolinách môžete navštíviť aj celoročne otvorený Chodník korunami stromov, ktorý vás s minimálnym prevýšením a bezbariérovou úpravou prevedie až na 32 metrov vysokú vežu, odkiaľ sa môžete kochať nádhernou prírodou Spišskej Magury a Belianskych Tatier. Prechádzku v korunách ozvláštňujú zaujímavé informácie o miestnej prírode, adrenalínové zastávky a 67 metrov dlhý suchý tobogan. 

Chodnik korunami stromov_Bachledka

V oblastí Ždiaru, Jezerska a okolí je k dispozícii až 3 000 lôžok v hoteloch, penziónoch a chatách v rôznych druhoch zariadení od chát s rodinnou atmosférou po luxusné hotely.

V lete sa stredisko mení na raj turistov a cyklistov. V ponuke atrakcií má najdlhšiu bobovú dráhu v Tatrách, dve detské ihriská, discgolf, detský náučný chodník i dobrodružnú pátračskú hru.

V neposlednom rade pre Vás chystáme novú a jedinečnú panoramatickú reštauráciu ukrytú vo svahu kopca, v ktorej sa budú nachádzať obchodné priestory a výučbová miestnosť pre enviromentálnu výchovu či jedinečne strávené hodiny biológie a ekológie.

Dovolenka v Bachledke ponúka rôznorodé výlety a zaujímavé turistické ciele. Návštevu historických miest, pamiatok UNESCO i prírodných krás a malebných obcí. Relax v termálnych kúpaliskách i zábavu a adrenalín na raftoch, lyžiach, bicykloch či korčuliach.

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Hotel Kontakt11.58 km
Reštaurácia KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka15.31 km
Ranč Čajka18.45 km
Koliba Studnička Vyšné Ružbachy19.09 km
Hotel Hubert **** Vital Resort20.78 km
CROCUS Kežmarské Žľaby8.70 km
Hotel Kontakt11.58 km
Grandhotel Praha12.39 km
Kúpele Nový Smokovec - Hotel Branisko16.75 km
Hotel Atrium16.75 km