Ski Centrum Danova. Foto Facebook Ski Centrum Danova

Lyžiarske stredisko Ski Danova

Lyžiarske stredisko Ski Danova sa nachádza v regióne Horný Zemplín neďaleko Medzilaboriec. Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 490 m n. m. a najvyššie položený bod strediska vo výške 660 m n. m. Celkové prevýšenie teda predstavuje 170 metrov.

Lyžiarska sezóna sa v stredisku Ski Danova začína v januári a trvá do februára. Celková dĺžka zjazdoviek je 2,3 km, pričom z nich je 1,3 km umelo zasnežovaných. V stredisku sa nachádzajú 2 vleky s celkovou prepravnou kapacitou 1 220 osôb za hodinu.

Vhodná kombinácia náročnosti terénov umožňuje využitie strediska Ski Danova lyžiarmi začiatočníkmi aj skúsenými. Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek, prípadne tiež lyžiarsku škôlku, ktoré sa nachádzajú priamo v areáli strediska. Obľúbenou atrakciou je kolotoč na lyžiach s pohyblivými rukoväťami pre deti na osvojenie si základov lyžiarskej techniky.

V Danovej si na svoje prídu aj priaznivci bežeckého lyžovania, pre ktorých sú v stredisku pripravené 2 km udržiavaných tratí. Pre korčuliarov je k dispozícii zasa ľadová plocha.

Lyžiarske stredisko Ski Danova získalo v oficiálnej 5-stupňovej kategorizácii stredísk Združenia slovenských lanoviek a vlekov (Lavex) hodnotenie: ** (najlepšie hodnotenie je 5)

 

Zdroj: www.rsdanova.sk

Titulná foto: Facebook – Ski Centrum Danova

 

POZRI TIEŽ:

Medzilaborce

Ak patríte medzi milovníkov umenia, okresné mesto Medzilaborce vás očarí Múzeom moderného umenia Andyho Warhola, ktoré ponúka druhú najväčšiu zbierkou...

Obora v obci Habura

V obci Habura, 10 km od Medzilaboriec, sa nachádza obora pre zvieratá. Tento oplotený pozemok s rozlohou 70 ha vznikol najmä kvôli deťom, ich vzdelávaniu a možnostiam stráviť voľný čas v

Monastyr Krásny Brod

Jeden z najstarších monastierov a odpustových miest na Slovensku, označovaný aj ako „rusnácky Devín”, bol postavený v 14. storočí na mieste, kde sa zázračne uzdravil slepý žobrák.

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Pizzeria Garfield2.97 km
Reštaurácia Buena3.04 km
Penzión Andy3.04 km
Eurohotel Laborec3.07 km
Penzión Ľudmila3.35 km
Rekreačné stredisko FALKO DANOVÁ2.87 km
Penzión Andy3.04 km
Eurohotel Laborec3.07 km
Penzión Ľudmila3.35 km
Penzión Alexander6.14 km