Rozprávková zima vo Vysokých Tatrách. Foto: OOCR Región Vysoké Tatry

Lyžiarske stredisko Starý Smokovec

Lyžiarske stredisko v Starom Smokovci je vhodnou destináciou pre nenáročných lyžiarov a hlavne lyžiarov začiatočníkov. Jakubkova lúka s ľahkou zjazdovou traťou ponúka možnosť dôkladne sa pripraviť na náročnejšie trate.

Ak chcete naučiť lyžovať svoje deti, profesionálny tím inštruktorov lyžiarskej školy ich k tomuto krásnemu športu rád privedie. Lyžiarske stredisko ponúka výhodné skipasy platné len v danom stredisku, čo ocenia mnohí menej nároční lyžiari a úplní začiatočníci.

Ako vhodný relax po lyžovačke padne denná alebo nočná sánkovačka po 2,5 km trati z Hrebienka do Starého Smokovca. Hore sa môžete nechať vyviesť pozemnou lanovkou.

Stredisko Starý Smokovec je zároveň ideálnym štartom na zimnú turistiku k vysokohorským chatám a vodopádom. Tých, ktorí sa zimy neboja, potešia túry zasneženou rozprávkovou krajinou a rupčanie snehu pod nohami.

Neďaleký Hrebienok sa v zime mení na centrum ľadového umenia. Konajú sa tu majstrovstvá ľadových tesárov pod názvom Tatry Ice Master a nájdete tu aj ľadovú baziliku Tatranský dóm.

 

Zdroj textu a titulnej foto: OOCR Región Vysoké Tatry

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Hotel Atrium0.28 km
Hotel Palace Grand***0.31 km
Hotel Villa Siesta***0.34 km
Grand Hotel Bellevue ****0.40 km
APLEND Koliba Kamzík Starý Smokovec0.46 km
Vila Limba0.19 km
Vila Olívia0.22 km
Penzión Breza0.23 km
Villa Gerlach0.24 km
Apartmány Villa Severka0.25 km

Aktuálne podujatia: