Múzeum pieninskej prírody

Múzeum pieninskej prírody

Múzeum pieninskej prírody

Návšteva Pieninského národného parku očarí v každom ročnom období. Zima je pokojná a tichá, vtedy príroda odpočíva, leto hrá všetkými farbami, rastliny a živočíchy prekypujú aktívnosťou a potešujú všetky zmysly človeka. Pieninský národný park bol zriadený v roku 1967 a rozprestiera sa na území 3 750 ha.

 Príroda v Pieninách, Foto: V.Klč
Príroda v Pieninách, Foto:...

Pútavú expozíciu o tomto najmenšom národnom parku na Slovensku nájde návštevník v centre mesta Spišská Stará Ves. Predstavuje nielen faunu a flóru, ale aj množstvo zaujímavostí o projektoch aktivitách pracovníkov PIENAPu.

Na 13 nástenných posteroch sa dozviete informácie o vzniku ochrany prírody v Pieninách, ale aj o kultúrnych pamiatkach či krajine.

Jednoduchým spôsobom približuje hlavné pieninské biotopy: pôvodný pieninský les, lúky Pienin a tiež Spišskej Magury, rieku Dunajec, jaskyňu Aksamitku. Územie, v ktorom žijeme, približuje trojrozmerná plastická mapa.

V expozícií sa nachádza viac než sto druhov preparátov rôznych živočíchov, množstvo rastlín, ale aj skameneliny a horniny. Tento „stánok“ pieninskej prírody si môžete pozrieť bez sprievodu alebo s výkladom pracovníkov Správy PIENAP-u.

Pre školské výlety sú pripravené samostatné programy i zvukové nahrávky, ktoré pomôžu deťom pestovať lásku k prírode. Príďte sa presvedčiť, čo všetko o Pieninskom národnom parku ešte neviete!

Viac informácií

Foto zdroj Text: Gabriela Bodnárová, OOCR Tatry-Spiš-Pieniny

Pozri tiež:

Pieniny

Príďte si vychutnať zajímavé miesta, ktoré ponúka okolie najmenšieho Národného parku na Slovensku - Pieniny. Múzeum Červený Kláštor Chcete vidieť he...

Múzeum Červený Kláštor

Kláštor kartuziánov v malebných Pieninách ukrýva gotické skvosty a hodnotné expozície. Možno tu vidieť i mimoriadne vzácny herbár "lietajúceho mnícha" Cypriána z roku 1766.

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Salaš Pieniny1.76 km
Bath Red Monastery - Smerdžonka3.25 km
Penzión Pltník3.30 km
Goralská reštaurácia u Petríka3.32 km
Kúpele Červený Kláštor – Smerdžonka4.40 km
Penzión pod Troma Korunami2.96 km
Bath Red Monastery - Smerdžonka3.25 km
Penzión Pltník3.30 km
Obecný penzión Červený Kláštor3.39 km
Privát Sokolica3.76 km