Náučné chodníky v Malej Frankovej

Náučné chodníky v Malej Frankovej

Náučné chodníky v Malej Frankovej

Zamagurie je územie na severe Slovenska, ktoré bolo osídlené napriek drsným podmienkam už viac ako 700 rokov. Goralská kultúra so svojim temperamentným folklórom učarovala mnohým. Osturňa je údajne najdlhšou obcou na Slovensku s dĺžkou viac ako 9 km. Vzácne a pamiatkovo chránené sú typické drevenice. Okolie Veľkej Frankovej pokrývajú pasienky a lesy. Ochutnajte pravú bryndzu od miestneho výrobcu, alebo sa prejdite do poľskej obce Kacvin pre tradičné cukrovinky. A čo vás čaká v Malej Frankovej? Najvyššie položená zamagurská obec prekvapí návštevníka rôznymi zaujímavosťami, ktoré nájdete na dvoch náučných chodníkoch. Furmancova droga Horným koncom a Furmancova droga Dolným koncom

Ide o nenáročné trasy vhodné pre rodiny s deťmi. Je potrebné mať so sebou funkčný mobilný telefón so stiahnutou aplikáciou na čítanie QR kódov – tie sú bezplatne dostupné na internete.

VIAC INFO

Úvodná tabuľa sa nachádza v strede dediny na budove starej školy. Súťažiaci „pátrači“ v rámci kampane  Legendarium – Denník dobrodruha nájdu hľadaný poklad aj na jednej z týchto trás.

Spracovala: Gabriela Bodnárová

 

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Penzión Kaštieľ Hanus ***4.20 km
Stravovanie v Bachledovej doline4.28 km
Grand Hotel**** Bachledka Strachan4.30 km
Penzión GORALTURIST4.90 km
Penzión Viktória***4.98 km
Grand drevenica0.68 km
Chata Gorálka0.73 km
Chata Marta2.79 km
Jezersko Chata Smrek3.45 km
Vila Janka4.06 km