Náučný chodník sv. Martina z Tours

Náučný chodník sv. Martina z Tours

Obec Krásna Lúka, ľudovo nazývaná \"Šenviž\", leží v doline Kučmanského potoka, pod východnými výbežkami Levočských vrchov, ktorú obklopujú krásne lúky plné liečivých bylín.

V obci je miestny kostol zasvätený sv. Martinovi z Tours. Tunajšie OZ Šenviž sa podieľalo na vzniku nového náučného chodníka. Práve tento chodník pomenovali po svätcovi, na ktorom sa nachádza 7 zastávok približujúc jeho život. Prechádzku chodníkom si možno spríjemniť aj spevom. Na každej tabuli sa nachádza sloha piesne z Jednotného katolíckeho slovníka.

Výlet do obci Krásna Lúka môžete prepojiť duchovne i turisticky. V teplejšom období jeho okolia nazbierate liečivé rastliny ako je materina dúška, pamajorán, repík, ľubovník, šípky, zemežlč. Zároveň túto príjemnú turistiku môžete prepojiť so zastávkou pri studničkách s minerálnou vodou „šmerdzačky“ – vajcovky, či s výstupom na výhľadňu Čierna kopa.
 
Ako sa sem dostať: Ku chodníku sa možno dostať od kostola sv. Martina z Tours. Chodník pokračuje na sever po poľnej ceste ku krížovej ceste (5 min.). Na vrchole krížovej cesty nájdete kaplnku sv. Vendelína. Za kaplnkou je lesík s chodníkom, ktorý vedie až na Vlčí dol ku krížu, kde je európske rozvodie – voda steká do Baltského mora (rieka Poprad) a do Čierneho mora (rieka Torysa).
Náročnosť: Nenáročná, vhodná pre všetky vekové kategórie. Pre malých i veľkých.

Zdroj: OOCR RŠ

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Hotel Sorea Ľubovňa8.54 km
Pizzeria Biely Dom11.29 km
Reštaurácia XXL11.42 km
Troja11.54 km
Bowling u Piťa12.34 km
Hotel Sorea Ľubovňa8.54 km
Hotel Mladosť **11.32 km
Troja11.54 km
Ubytovanie Magnólia Rožkovany14.19 km
Penzión Gurmen15.54 km