tajch

Náučný chodník Tajch

Náučný chodník Tajch sa nachádza v šírych lesoch Slánskych vrchov, pri železitom minerálnom prameni Tajch, kde aj lesný náučný chodník začína. Tento chodníj je zameraný hlavne na najmenších návštevníkov. Snaží sa im les prístupným spôsobom priblížiť a spriateliť ich z jeho obyvateľmi.

Rodiny s deťmi čakajú rôzne farebné, obrázkové informačné tabule, drevené sochy, názorné ukážky, altánky a lavičky s ohniskami, alebo na konci chondíka na vás čaká niekoľko vodopádov.

Na náučnom chodníku sa kombinuje kratší, detský okruh, s dlhším okruhom (necelých 6 km). Môžeme sa v polceste rozhodnúť, či sa stočíme naspäť po detskom chodníku, alebo budeme pokračovať ďalej a obídeme si dlhší okruh. Dlhší okruh prináša prameň s altánkom a sochou Márie Terézie, vyhliadku Krkavčia skala, niekoľko mostíkov, prechod priamo cez semenný sad smrekovca opadavého, voz a sane na zvážanie dreva, ukážku krmelcov a násypníkov a (najmä ku koncu) veľmi zaujímavé informačné tabule.

Náučný chodník Tajch je tento rok súčasťou Legendaria 2020.
Aj tu hľadaj nálepku, ktorú si nalepíš do mapy pokladov. 

Viac info

 Legendarium
 Legendarium

POZRI TIEŽ:

Vranov nad Topľou

Navštívte mesto, ktorého názov je odvodený od vrany. Príďte si vychutnať Vranov nad Topľou a okolie, kde si určite na svoje prídu deti aj dospelí.

Kaštieľ a archeopark Hanušovce nad Topľou

Miesto, kde sa vrátite v čase o 30 000 rokov späť! Päť obydlí archeoparku predstavuje päť období od praveku do včasného stredoveku. V kaštieli sídli múzeum s rôznymi expozíciami.

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Reštaurácia u Hricka4.28 km
Penzión Eden5.16 km
Penzión Farmer8.02 km
Hotel Alfa ***11.58 km
Steakhouse Preshow12.17 km
Penzión Eden5.16 km
Penzión Farmer8.02 km
Hotel Alfa ***11.58 km
Hotel Polo12.65 km
Reštaurácia a penzión Zwicker12.74 km

Aktuálne podujatia: