tajch

Náučný chodník Tajch

Náučný chodník Tajch sa nachádza v šírych lesoch Slanských vrchov, pri železitom minerálnom prameni Tajch, kde aj lesný náučný chodník začína. Tento chodník je zameraný hlavne na najmenších návštevníkov. Snaží sa im les prístupným spôsobom priblížiť a spriateliť ich s jeho obyvateľmi.

Rodiny s deťmi čakajú rôzne farebné, obrázkové informačné tabule, drevené sochy, názorné ukážky, altánky a lavičky s ohniskami, alebo na konci chondíka na vás čaká niekoľko vodopádov.

Na náučnom chodníku sa kombinuje kratší, detský okruh, s dlhším okruhom (necelých 6 km). Môžeme sa v polceste rozhodnúť, či sa stočíme naspäť po detskom chodníku, alebo budeme pokračovať ďalej a obídeme si dlhší okruh. Dlhší okruh prináša prameň s altánkom a sochou Márie Terézie, vyhliadku Krkavčia skala, niekoľko mostíkov, prechod priamo cez semenný sad smrekovca opadavého, voz a sane na zvážanie dreva, ukážku krmelcov a násypníkov a (najmä ku koncu) veľmi zaujímavé informačné tabule.

POZRI TIEŽ:

Vranov nad Topľou

Navštívte mesto, ktorého názov je odvodený od vrany. Príďte si vychutnať Vranov nad Topľou a okolie, kde si určite na svoje prídu deti aj dospelí.

Kaštieľ Hanušovce nad Topľou

Miesto, kde sa vrátite v čase o 30 000 rokov späť! Päť obydlí archeoparku predstavuje päť období od praveku do včasného stredoveku. V kaštieli sídli múzeum s rôznymi expozíciami.

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Reštaurácia u Hricka5.49 km
Penzión Eden6.45 km
Penzión Farmer7.43 km
Motorest Čepcov9.53 km
Steakhouse Preshow10.99 km
Penzión Eden6.45 km
Penzión Farmer7.43 km
Hotel Polo11.28 km
Reštaurácia a penzión Zwicker11.51 km
Villa Plaza Boutique Hotel & Spa****11.71 km