Park horských vodcov

Park horských vodcov - Nová lesná

Park v centre dediny Nová Lesná, ktorá sa hrdí nielen titulom Obec s najkrajším výhľadom na Vysoké Tatry, ale aj Kolíska horských vodcov. Z tejto obce totiž pochádza najviac horských vodcov a záchranárov na Slovensku.

Zatiaľ čo hollywoodské hviezdy majú svoj chodník slávy, tatranským legendám postavili v Novej Lesnej špeciálne lavičky v tvare horolezeckej skoby. V parku je 15 lavičiek  každá je venovaná konkrétnej osobnosti, jedna z nich má vygravírovaný nápis „S vďakou tí, ktorí prežili“.

Sústredené sú  ich v Parku horských vodcov. Jeho súčasťou je aj mostík Jána Pavla II., ktorý je patrónom Horskej záchrannej služby. V tamojšom kostole majú dokonca uložené relikvie Svätého Otca. V obci nájdete aj slnečné hodiny či Sinajskú kaplnku. Stojí v časti obce, ktorú vytvorili v súlade s feng šuej. Je to prvá miestna časť na Slovensku, ktorú postavili v takomto štýle. Od najbližšieho akvaparku vás delí 12-minútová jazda autom, cesta k pozemnej lanovke na Hrebienok trvá o polovicu kratšie.

Park bol slávnostne otvorený a posvätený v lete 2017.

POZRI TIEŽ:

Hotel Lesná ****

Hotel Lesná**** je skvelým miestom pre romantický víkend alebo wellness pobyt. Štýlové ubytovanie, unikátne wellness & spa, výborná kuchyňa a osobný p...

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Miramonti Resort3.06 km
Hotel Lesana***3.12 km
Reštaurácia FAMOSA v Starej Lesnej3.13 km
Penzión LOMNICKY3.14 km
Hotel Lesná ****3.18 km
Hotel Amália***0.09 km
Vila EMA0.23 km
Privát Lucia0.23 km
Penzión Alex0.24 km
Vila LESANA0.31 km